Boardwalk® Trigger Sprayer with 9-1/2″” Tube White – 24 Sprayers
Login to View Prices
92 in stock
Genuine Joe Standard 9″ Trigger Sprayer – 24 / Carton – Red, White
Additional information
| Weight | 3.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.00 × 8.00 × 7.00 in |
| Attribute15Name | 24 / Carton |
| Assembly Required | No |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Manufacturer | Attribute10Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute2Name | White |
| Brand Name | Attribute7Value |
| Features | Attribute8Value |
| Attribute3Name | China |
| Length | Attribute9Value |
| Attribute1Name | Trigger Sprayer |
| Height | 11.6" |
| Attribute11Name | Standard 9" Trigger Sprayer |
| Attribute12Name | 85132 |
| Attribute14Name | <p>Standard trigger sprayer accurately dispenses liquids directly to surfaces. Adjustable nozzle allows you to quickly control the amount of liquid to be dispensed for economical use. Easy-to-use trigger allows fast, repeatable use for efficient performance. Sprayer is designed for quart-sized bottles with a 28mm/400 neck finish (sold separately).</p> |
| Attribute16Name | <ul> <li>9-7/8" Tube length</li> <li>Adjustable nozzle </li> <li>Fits quart-sized bottles with 28mm/400 neck </li> </ul> |
| Attribute13Name | |
| UPC | 10749507987632 |
| MPN | BWK58109 |
| Brand | Genuine Joe |















Reviews
There are no reviews yet.