Bill Counter with Counterfeit Detection, 1,200 Bills/min, 11.41 x 9.45 x 8.66, Charcoal Gray
Login to View Prices
Quickly and accurately counts cash. LCD display indicates total. Ideal for small businesses or garage sales.
Additional information
| Weight | 15.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.00 × 11.61 × 10.00 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Material(s) | Metal |
| Depth | 9.45" |
| Height | 8.66" |
| Display Size | LCD |
| Width | 11.41" |
| Color(s) | Charcoal Gray |
| Special Features | With Counterfeit Detection |
| Global Product Type | Automated Cash Counters |
| Counting/Sorting Speed | 1,200 Bills/min |
| Power Source(s) | Electric |
| Cash/Coin Counter Type | Bill Counter |
| Denomination | U.S. Currency |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 813732014999 |
| MPN | 500137 |
| Brand | CONTROLTEK® |














Reviews
There are no reviews yet.