BIC Intensity Paint Markers – Bullet Marker Point Style – White – 1 Dozen
Additional information
| Brand | BIC |
|---|---|
| Product Type | Paint Marker |
| Marker Point Style | Bullet |
| Country Of Origin | China |
| Ink Color | White |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.80" |
| Width | 2.80" |
| Certifications & Standards | <p>ACMI Certified AP Nontoxic</p> |
| Brand Name | BIC |
| Features | Permanent |
| Length | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | BIC |
| Product Name | Intensity Paint Markers |
| Product Line | Intensity |
| Manufacturer Part Number | PMPRT11WHI |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Paint markers feature a versatile ink to let you write on demanding surfaces. Permanent color is resistant to water, fading and heat for results that last. Abrasion-resistance tip helps you maintain consistent results through prolonged use. Paint markers are perfect for glass, paper, wood, clay, porcelain and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
BIC Intensity Paint Markers – Bullet Marker Point Style – White – 1 Dozen
Additional information
| Brand | BIC |
|---|---|
| Product Type | Paint Marker |
| Marker Point Style | Bullet |
| Country Of Origin | China |
| Ink Color | White |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.80" |
| Width | 2.80" |
| Certifications & Standards | <p>ACMI Certified AP Nontoxic</p> |
| Brand Name | BIC |
| Features | Permanent |
| Length | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | BIC |
| Product Name | Intensity Paint Markers |
| Product Line | Intensity |
| Manufacturer Part Number | PMPRT11WHI |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Paint markers feature a versatile ink to let you write on demanding surfaces. Permanent color is resistant to water, fading and heat for results that last. Abrasion-resistance tip helps you maintain consistent results through prolonged use. Paint markers are perfect for glass, paper, wood, clay, porcelain and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |












