Bi-silque Ayda Melamine Dry Erase Board – 18″ (1.5 ft) Width x 24″ (2 ft) Height – Melamine Surface – Rectangle – Horizontal/Vertical – 1 Each
Additional information
| Brand | Bi-silque S.A |
|---|---|
| Product Type | Dry Erase Board |
| Board Height | 24" (2 ft) |
| Board Width | 18" (1.5 ft) |
| Board Surface Material | Melamine |
| Country Of Origin | Portugal |
| Shape | Rectangle |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Bi-silque |
| Features | Pen Tray |
| Manufacturer | Bi-silque S.A |
| Product Name | Ayda Melamine Dry Erase Board |
| Product Line | Ayda |
| Application/Usage | Meeting |
| Manufacturer Part Number | MA021539214 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Dry-erase board features a double-sided design that can be flipped over for twice the life. Four-corner mounting system can be positioned either vertically or horizontally to provide versatility when reconfiguring an office or where wall space is limited. Pen tray offers a convenient way to keep your writing utensils within quick reach. 18" x 24" dry-erase board is perfect for classrooms, offices, training environments, meeting rooms and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Bi-silque Ayda Melamine Dry Erase Board – 24″ (2 ft) Width x 36″ (3 ft) Height – Melamine Surface – Rectangle – Horizontal/Vertical – 1 Each
Additional information
| Brand | Bi-silque S.A |
|---|---|
| Product Type | Dry Erase Board |
| Board Height | 2036-01-01T06:00:00.000Z |
| Board Width | 24" (2 ft) |
| Board Surface Material | Melamine |
| Country Of Origin | Portugal |
| Shape | Rectangle |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Bi-silque |
| Features | Pen Tray |
| Manufacturer | Bi-silque S.A |
| Product Name | Ayda Melamine Dry Erase Board |
| Product Line | Ayda |
| Application/Usage | Meeting |
| Manufacturer Part Number | MA031539214 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Dry-erase board features a double-sided design that can be flipped over for twice the life. Four-corner mounting system can be positioned either vertically or horizontally to provide versatility when reconfiguring an office or where wall space is limited. Pen tray offers a convenient way to keep your writing utensils within quick reach. 24" x 36" dry-erase board is perfect for classrooms, offices, training environments, meeting rooms and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Bi-silque Ayda Melamine Dry Erase Board – 48″ (4 ft) Width x 36″ (3 ft) Height – Melamine Surface – Rectangle – Horizontal/Vertical – 1 Each
Additional information
| Brand | Bi-silque S.A |
|---|---|
| Product Type | Dry Erase Board |
| Board Height | 2036-01-01T06:00:00.000Z |
| Board Width | 2048-01-01T06:00:00.000Z |
| Board Surface Material | Melamine |
| Country Of Origin | Portugal |
| Shape | Rectangle |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Bi-silque |
| Features | Pen Tray |
| Manufacturer | Bi-silque S.A |
| Product Name | Ayda Melamine Dry Erase Board |
| Product Line | Ayda |
| Application/Usage | Meeting |
| Manufacturer Part Number | MA051539214 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Dry-erase board features a double-sided design that can be flipped over for twice the life. Four-corner mounting system can be positioned either vertically or horizontally to provide versatility when reconfiguring an office or where wall space is limited. Pen tray offers a convenient way to keep your writing utensils within quick reach. 36" x 48" dry-erase board is perfect for classrooms, offices, training environments, meeting rooms and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |

































