Bi-Silque Ayda Cork Bulletin Board

Login to View Prices
Bi-silque Ayda Cork Bulletin Board – 0.50″ Height x 18″ Width x 24″ Depth – Cork Surface – Self-healing, Durable, Resilient, Heavy-gauge – Aluminum Frame – 1 Each
Additional information
| Brand | Bi-silque S.A |
|---|---|
| Product Type | Bulletin Board |
| Board Height | 0.50" |
| Board Width | 18" |
| Board Surface Material | Cork |
| Board Depth | 24" |
| Country Of Origin | Portugal |
| Shape | Rectangle |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Frame Material | Aluminum |
| Brand Name | Bi-silque |
| Features | Heavy-gauge |
| Manufacturer | Bi-silque S.A |
| Product Name | Ayda Cork Bulletin Board |
| Product Line | Ayda |
| Application/Usage | Reminder |
| Manufacturer Part Number | CA02409214 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cork bulletin board is an economic solution that delivers effective posting and versatility for office and facility communications. Self-healing surface never shows pinholes to make this board both durable and resilient. Framed in heavy-gauge aluminum, this board has a four-corner mounting system that can be positioned either vertically or horizontally. 18" x 24" bulletin board is perfect for photos, notes, memories, reminders, illustrations, training materials and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Bi-Silque Ayda Cork Bulletin Board

Login to View Prices
Bi-silque Ayda Cork Bulletin Board – 0.50″ Height x 24″ Width x 36″ Depth – Cork Surface – Self-healing, Durable, Resilient, Heavy-gauge – Aluminum Frame – 1 Each – 24″ x 36″ x 0.5″
Additional information
| Brand | Bi-silque S.A |
|---|---|
| Product Type | Bulletin Board |
| Board Height | 0.50" |
| Board Width | 24" |
| Board Surface Material | Cork |
| Board Depth | 2036-01-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | Portugal |
| Shape | Rectangle |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Frame Material | Aluminum |
| Height | 24" |
| Width | 2036-01-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 0.5" |
| Brand Name | Bi-silque |
| Features | Heavy-gauge |
| Manufacturer | Bi-silque S.A |
| Product Name | Ayda Cork Bulletin Board |
| Product Line | Ayda |
| Application/Usage | Reminder |
| Manufacturer Part Number | CA03409214 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cork bulletin board is an economic solution that delivers effective posting and versatility for office and facility communications. Self-healing surface never shows pinholes to make this board both durable and resilient. Framed in heavy-gauge aluminum, this board has a four-corner mounting system that can be positioned either vertically or horizontally. 24" x 36" bulletin board is perfect for photos, notes, memories, reminders, illustrations, training materials and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Bi-Silque Ayda Cork Bulletin Board

Login to View Prices
Bi-silque Ayda Cork Bulletin Board – 0.50″ Height x 36″ Width x 48″ Depth – Cork Surface – Self-healing, Durable, Resilient, Heavy-gauge – Aluminum Frame – 1 Each
Additional information
| Brand | Bi-silque S.A |
|---|---|
| Product Type | Bulletin Board |
| Board Height | 0.50" |
| Board Width | 2036-01-01T06:00:00.000Z |
| Board Surface Material | Cork |
| Board Depth | 2048-01-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | Portugal |
| Shape | Rectangle |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Frame Material | Aluminum |
| Brand Name | Bi-silque |
| Features | Heavy-gauge |
| Manufacturer | Bi-silque S.A |
| Product Name | Ayda Cork Bulletin Board |
| Product Line | Ayda |
| Application/Usage | Reminder |
| Manufacturer Part Number | CA05409214 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cork bulletin board is an economic solution that delivers effective posting and versatility for office and facility communications. Self-healing surface never shows pinholes to make this board both durable and resilient. Framed in heavy-gauge aluminum, this board has a four-corner mounting system that can be positioned either vertically or horizontally. 36" x 48" bulletin board is perfect for photos, notes, memories, reminders, illustrations, training materials and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |









