Betco Bol Maid Toilet Cleaner Mint Scent 1 Quart Pack of 12
Login to View Prices
Betco Bol Maid Toilet Cleaner, Mint Scent, 1 Quart, Pack Of 12 – Ready-To-Use Liquid – 32 fl oz (1 quart) – 38.60 oz (2.41 lb) – Mint Scent – 12 Pack – Blue
Additional information
| Brand | Betco Corporation |
|---|---|
| Product Type | Toilet Bowl Cleaner |
| Cleaner Volume | 32 fl oz (1 quart) |
| Cleaner Weight | 38.60 oz (2.41 lb) |
| Scent | Mint |
| Cleaner Form | Ready-To-Use |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Liquid |
| Brand Name | Betco |
| Manufacturer | Betco Corporation |
| Product Name | Bol Maid Toilet Cleaner, Mint Scent, 1 Quart, Pack Of 12 |
| Application/Usage | Commercial |
| Manufacturer Part Number | 721200 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Bol Maid Toilet and Urinal Cleaner is made with 9 percent hydrochloric acid and detergents to quickly remove rust, scale, stains, hard water mineral deposits and urine salts. It is pleasantly scented with a mint fragrance. Ready-to-use cleaner is inhibited to protect plumbing and fixtures. |
| Packaged Quantity | 12 Pack |
| Recommended Use | Stain Remover |
| Weight (Approximate) | 28.95 lb |
Betco Bol Maid Toilet Cleaner Mint Scent 1 Quart Pack of 12
Login to View Prices
Betco Bol Maid Toilet Cleaner, Mint Scent, 1 Quart, Pack Of 12 – Ready-To-Use Liquid – 32 fl oz (1 quart) – 38.60 oz (2.41 lb) – Mint Scent – 12 Pack – Blue
Additional information
| Brand | Betco Corporation |
|---|---|
| Product Type | Toilet Bowl Cleaner |
| Cleaner Volume | 32 fl oz (1 quart) |
| Cleaner Weight | 38.60 oz (2.41 lb) |
| Scent | Mint |
| Cleaner Form | Ready-To-Use |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Liquid |
| Brand Name | Betco |
| Manufacturer | Betco Corporation |
| Product Name | Bol Maid Toilet Cleaner, Mint Scent, 1 Quart, Pack Of 12 |
| Application/Usage | Commercial |
| Manufacturer Part Number | 721200 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Bol Maid Toilet and Urinal Cleaner is made with 9 percent hydrochloric acid and detergents to quickly remove rust, scale, stains, hard water mineral deposits and urine salts. It is pleasantly scented with a mint fragrance. Ready-to-use cleaner is inhibited to protect plumbing and fixtures. |
| Packaged Quantity | 12 Pack |
| Recommended Use | Stain Remover |
| Weight (Approximate) | 28.95 lb |












