Belkin Usb-C Multiport Adapter Usb-C to Hdmi – Usb a 30 – Vga Up to 100w Power Delivery Up 4k Resolution
Login to View Prices
Belkin USB-C Multiport Adapter, USB-C to HDMI – USB A 3.0 – VGA, up to 100W Power Delivery, up 4k Resolution – for Notebook – 100 W – USB Type C – 1 x USB 3.0 – USB Type-C – Network (RJ-45) – HDMI – VGA – Wired
Additional information
| Brand | Belkin International, Inc |
|---|---|
| Product Type | Docking Station |
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| Network (RJ 45) | Yes |
| Maximum Power Supply Wattage | 100 W |
| Number Of USB 3.0 Ports | 1 |
| USB Type C | Yes |
| USB Type C Detail | 1 x USB Type C (M) |
| Country Of Origin | Vietnam |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.61" |
| Width | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Connectivity Technology | Wired |
| Brand Name | Belkin |
| Length | 7.6" |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | USB-C Multimedia + Charge Adapter |
| Device Supported | Notebook |
| Manufacturer Part Number | AVC004BK-BL |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Keep watching and stay charged with a multimedia adapter that enables up to 100 watts of passthrough power. The five-port adapter supports Gigabit Ethernet, USB-A 3.0, VGA, 4K HDMI and data transfer through USB-C, making it the perfect tool in meetings, auditoriums, classrooms and more. Plug-and-play technology is compatible with Mac and Windows laptops and USB-C devices. A dedicated, tethered USB-C cable anchors your adapter and provides seamless compatibility with your devices.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Host Interface | USB Type C |
Belkin Usb-C Multiport Adapter Usb-C to Hdmi – Usb a 30 – Vga Up to 100w Power Delivery Up 4k Resolution
Login to View Prices
Belkin USB-C Multiport Adapter, USB-C to HDMI – USB A 3.0 – VGA, up to 100W Power Delivery, up 4k Resolution – for Notebook – 100 W – USB Type C – 1 x USB 3.0 – USB Type-C – Network (RJ-45) – HDMI – VGA – Wired
Additional information
| Brand | Belkin International, Inc |
|---|---|
| Product Type | Docking Station |
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| Network (RJ 45) | Yes |
| Maximum Power Supply Wattage | 100 W |
| Number Of USB 3.0 Ports | 1 |
| USB Type C | Yes |
| USB Type C Detail | 1 x USB Type C (M) |
| Country Of Origin | Vietnam |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.61" |
| Width | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Connectivity Technology | Wired |
| Brand Name | Belkin |
| Length | 7.6" |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | USB-C Multimedia + Charge Adapter |
| Device Supported | Notebook |
| Manufacturer Part Number | AVC004BK-BL |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Keep watching and stay charged with a multimedia adapter that enables up to 100 watts of passthrough power. The five-port adapter supports Gigabit Ethernet, USB-A 3.0, VGA, 4K HDMI and data transfer through USB-C, making it the perfect tool in meetings, auditoriums, classrooms and more. Plug-and-play technology is compatible with Mac and Windows laptops and USB-C devices. A dedicated, tethered USB-C cable anchors your adapter and provides seamless compatibility with your devices.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Host Interface | USB Type C |














