Beer Clean Glass Cleaner
Login to View Prices
Beer Clean Glass Cleaner
Beer Clean Glass Cleaner – For Glassware – Concentrate – Powder – 100 / Carton – Odorless, Residue-free, Unscented – White
Additional information
| Weight | 4.5190 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.40 × 6.80 × 5.30 in |
| Applicable Material | Plastic |
| Capacity (Weight) | 0.5 oz |
| Scent | Unscented |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Packet |
| Physical Form | Powder |
| Ship Class Code | B |
| Dirt Types | Smudges |
| Special Features | Manual Brush Cleaning-Regular Formula |
| Application | Beverage Glass Cleaner |
| Global Product Type | Beverage Glass Cleaners |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 807174527933 |
| MPN | 990221 |
| Brand | Diversey™ |












Reviews
There are no reviews yet.