Bausch + Lomb Single-lens 4X Pocket Magnifier – Magnifying Area 1.42″ Diameter – Glass Lens
Additional information
| Brand | Bausch & Lomb, Inc |
|---|---|
| Product Type | Pocket Magnifier |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Lens Material | Glass |
| Magnifier Diameter | 1.42" |
| Brand Name | Bausch + Lomb |
| Features | Foldable |
| Manufacturer | Bausch & Lomb, Inc |
| Product Name | Single-lens 4X Pocket Magnifier |
| Manufacturer Part Number | 812354 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Single-lens pocket magnifier features an optical quality, glass lens with 4X power magnification. Durable, plastic swing-away case provides a protective cover for the lens and serves as a convenient handle. Magnifier is excellent for hobbies and crafts, such as model building, coin collecting, stamp collecting, sewing and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Bausch + Lomb Single-lens 4X Pocket Magnifier – Magnifying Area 1.42″ Diameter – Glass Lens
Additional information
| Brand | Bausch & Lomb, Inc |
|---|---|
| Product Type | Pocket Magnifier |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Lens Material | Glass |
| Magnifier Diameter | 1.42" |
| Brand Name | Bausch + Lomb |
| Features | Foldable |
| Manufacturer | Bausch & Lomb, Inc |
| Product Name | Single-lens 4X Pocket Magnifier |
| Manufacturer Part Number | 812354 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Single-lens pocket magnifier features an optical quality, glass lens with 4X power magnification. Durable, plastic swing-away case provides a protective cover for the lens and serves as a convenient handle. Magnifier is excellent for hobbies and crafts, such as model building, coin collecting, stamp collecting, sewing and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Bausch + Lomb Single-lens 4X Pocket Magnifier – Magnifying Area 1.42″ Diameter – Glass Lens
Additional information
| Brand | Bausch & Lomb, Inc |
|---|---|
| Product Type | Pocket Magnifier |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Lens Material | Glass |
| Magnifier Diameter | 1.42" |
| Brand Name | Bausch + Lomb |
| Features | Foldable |
| Manufacturer | Bausch & Lomb, Inc |
| Product Name | Single-lens 4X Pocket Magnifier |
| Manufacturer Part Number | 812354 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Single-lens pocket magnifier features an optical quality, glass lens with 4X power magnification. Durable, plastic swing-away case provides a protective cover for the lens and serves as a convenient handle. Magnifier is excellent for hobbies and crafts, such as model building, coin collecting, stamp collecting, sewing and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |






