Barista Series Original Non-Dairy Beverage, 32 oz Aspectic Box
Login to View Prices
Use this non-dairy, plant-based beverage to create consistently smooth, glossy micro-foam for coffee drinks. Enjoy its subtle flavor profile that doesn’t over power the taste of your coffee.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 2.1220 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.31 × 3.80 × 2.40 in |
| Compliance Standards | Kosher Certified |
| Ship Class Code | N |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Premeasured | No |
| Contains Dairy | No |
| Kosher | Yes |
| Vegan | Yes |
| Flavor | Coconut |
| Volume Capacity | 32 oz |
| Product Packaging | Aseptic Box |
| Global Product Type | Coffee Creamers |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 052603043137 |
| MPN | PFI04313 |
| Brand | Pacific Foods™ |










Reviews
There are no reviews yet.