Trusted, all-natural product can clean sinks, counters, microwaves, refrigerators, pots and pans, tubs, toilets, pools, laundry and more. Simply sprinkle it in waste receptacles, drains and grease traps to help eliminate odors.
Additional information
| Weight | 26.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.00 × 9.60 × 7.10 in |
| Application | Odor Control |
| Scent | Unscented |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Capacity (Weight) | 2 lbs |
| Global Product Type | Baking Soda |
| Physical Form | Powder |
| Product Packaging | Box |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 033200011408 |
| MPN | 33200-01140 |
| Brand | Arm & Hammer™ |











Reviews
There are no reviews yet.