At-A-Glance WorkStyle 9×11 Weekly/Monthly Planner – Academic/Professional – Weekly, Monthly – 12 Month – July – June – 1 Week, 1 Month Double Page Layout – Twin Wire – Gold, Multi – Teal – 8.5″ Width – Dated Planning Page, Top Priorities Section, Unruled Daily Block, Tabbed, Note Page, Durable Cover, Reference Calendar – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Cover Material | Poly |
| Planner/Diary Type | Academic/Professional |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | July |
| End Month | June |
| Cover Color | Teal |
| Product Color | Multi |
| Country Of Origin | China |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Reference Calendar |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | WorkStyle 9×11 Weekly/Monthly Planner |
| Printed Design/Pattern/Texture | Gold Peacock Feather |
| Product Line | WorkStyle |
| Manufacturer Part Number | 1557T905A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cambridge WorkStyle Academic Weekly/Monthly Planner fits a modern professional's endeavors and is perfect for tracking your goals and plans. Express your style with a teal cover that features a gold peacock feather design running across the bottom. Dated planning pages range 12 months from July to June. Two-page-per-week spreads feature open planning space plus a priorities section for reminders and to-dos. Two-page-per-month spreads include unruled daily blocks, space for priorities and five reference months for convenient date checking. Each month is tabbed for easy navigation. Expand your organizational skills with specialized pages that include a four-year reference calendar, two future planning and five notes pages. Planner has a durable poly cover and gold twin-wire binding.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
At-A-Glance WorkStyle 9×11 Weekly/Monthly Planner – Academic/Professional – Weekly, Monthly – 12 Month – July – June – 1 Week, 1 Month Double Page Layout – Twin Wire – Gold, Multi – Teal – 8.5″ Width – Dated Planning Page, Top Priorities Section, Unruled Daily Block, Tabbed, Note Page, Durable Cover, Reference Calendar – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Cover Material | Poly |
| Planner/Diary Type | Academic/Professional |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | July |
| End Month | June |
| Cover Color | Teal |
| Product Color | Multi |
| Country Of Origin | China |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Reference Calendar |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | WorkStyle 9×11 Weekly/Monthly Planner |
| Printed Design/Pattern/Texture | Gold Peacock Feather |
| Product Line | WorkStyle |
| Manufacturer Part Number | 1557T905A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cambridge WorkStyle Academic Weekly/Monthly Planner fits a modern professional's endeavors and is perfect for tracking your goals and plans. Express your style with a teal cover that features a gold peacock feather design running across the bottom. Dated planning pages range 12 months from July to June. Two-page-per-week spreads feature open planning space plus a priorities section for reminders and to-dos. Two-page-per-month spreads include unruled daily blocks, space for priorities and five reference months for convenient date checking. Each month is tabbed for easy navigation. Expand your organizational skills with specialized pages that include a four-year reference calendar, two future planning and five notes pages. Planner has a durable poly cover and gold twin-wire binding.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |









