At-A-Glance WorkStyle 6×9 Academic Planner – Academic – Monthly, Weekly – 12 Month – July – June – 1 Month, 1 Week Double Page Layout – Twin Wire – Gold – Gray, Gold – 5.5″ Width – Dated Planning Page, Unruled Daily Block, Top Priorities Section, Tabbed, Reference Month, Note Page, Durable Cover – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Weekly |
| Cover Material | Poly |
| Planner/Diary Type | Academic |
| Double Page Layout | 1 Week |
| Start Month | July |
| End Month | June |
| Cover Color | Gold |
| Product Color | Gold |
| Country Of Origin | Vietnam |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 5.5" |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Durable Cover |
| Length | 8.5" |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | WorkStyle 6×9 Academic Planner |
| Printed Design/Pattern/Texture | Design Geo Pattern |
| Product Line | WorkStyle |
| Manufacturer Part Number | 5557G200A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cambridge WorkStyle Geo Academic Weekly/Monthly Planner help you organize plans, goals, appointments and more. Express your style with a gray cover that features a gold geo pattern running across the bottom. Dated planning pages range 12 months from July to June. Two-page-per-week spreads offer open planning space plus a priorities section for reminders and to-dos. Two-page-per-month spreads include unruled daily blocks, space for priorities and five reference months for convenient date checking. Each month is tabbed for easy navigation. Expand your organizational skills with specialized pages that include a four-year reference calendar, two future planning and five notes pages. Planner has a durable poly cover and gold twin-wire binding.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
At-A-Glance WorkStyle 6×9 Academic Planner – Academic – Monthly, Weekly – 12 Month – July – June – 1 Month, 1 Week Double Page Layout – Twin Wire – Gold – Gray, Gold – 5.5″ Width – Dated Planning Page, Unruled Daily Block, Top Priorities Section, Tabbed, Reference Month, Note Page, Durable Cover – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Weekly |
| Cover Material | Poly |
| Planner/Diary Type | Academic |
| Double Page Layout | 1 Week |
| Start Month | July |
| End Month | June |
| Cover Color | Gold |
| Product Color | Gold |
| Country Of Origin | Vietnam |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 5.5" |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Durable Cover |
| Length | 8.5" |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | WorkStyle 6×9 Academic Planner |
| Printed Design/Pattern/Texture | Design Geo Pattern |
| Product Line | WorkStyle |
| Manufacturer Part Number | 5557G200A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cambridge WorkStyle Geo Academic Weekly/Monthly Planner help you organize plans, goals, appointments and more. Express your style with a gray cover that features a gold geo pattern running across the bottom. Dated planning pages range 12 months from July to June. Two-page-per-week spreads offer open planning space plus a priorities section for reminders and to-dos. Two-page-per-month spreads include unruled daily blocks, space for priorities and five reference months for convenient date checking. Each month is tabbed for easy navigation. Expand your organizational skills with specialized pages that include a four-year reference calendar, two future planning and five notes pages. Planner has a durable poly cover and gold twin-wire binding.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |







