At-A-Glance WorkStyle 4×6 Academic Planner – Pocket Size – Academic – Weekly, Monthly – 12 Month – July – June – 1 Week, 1 Month Double Page Layout – Twin Wire – Gold – Gray, Gold – 3.5″ Width – Dated Planning Page, Note Page, Top Priorities Section, Unruled Daily Block, Tabbed, Durable Cover, Reference Calendar – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Cover Material | Poly |
| Size Standard | |
| Planner/Diary Type | Academic |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | July |
| End Month | June |
| Cover Color | Gold |
| Product Color | Gold |
| Country Of Origin | China |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 3.5" |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Reference Calendar |
| Length | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | WorkStyle 4×6 Academic Planner |
| Product Line | WorkStyle |
| Manufacturer Part Number | 1557300A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cambridge WorkStyle Academic Weekly/Monthly Planner is perfect for tracking your goals and planning on-the-go. Express your style with a gray cover and gold accents. Dated planning pages range 12 months from July to June. Two-page-per-week spreads feature open planning space plus a priorities section for reminders and to-dos. Two-page-per-month spreads include unruled daily blocks, a column for notes and two reference calendars for convenient date checking. Each month is tabbed for easy navigation. Expand your organizational skills with specialized pages that include a four-year reference calendar, two future planning and five notes pages. Pocket planner has a durable poly cover and gold twin-wire binding.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
At-A-Glance WorkStyle 4×6 Academic Planner – Pocket Size – Academic – Weekly, Monthly – 12 Month – July – June – 1 Week, 1 Month Double Page Layout – Twin Wire – Gold – Gray, Gold – 3.5″ Width – Dated Planning Page, Note Page, Top Priorities Section, Unruled Daily Block, Tabbed, Durable Cover, Reference Calendar – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Cover Material | Poly |
| Size Standard | |
| Planner/Diary Type | Academic |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | July |
| End Month | June |
| Cover Color | Gold |
| Product Color | Gold |
| Country Of Origin | China |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 3.5" |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Reference Calendar |
| Length | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | WorkStyle 4×6 Academic Planner |
| Product Line | WorkStyle |
| Manufacturer Part Number | 1557300A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cambridge WorkStyle Academic Weekly/Monthly Planner is perfect for tracking your goals and planning on-the-go. Express your style with a gray cover and gold accents. Dated planning pages range 12 months from July to June. Two-page-per-week spreads feature open planning space plus a priorities section for reminders and to-dos. Two-page-per-month spreads include unruled daily blocks, a column for notes and two reference calendars for convenient date checking. Each month is tabbed for easy navigation. Expand your organizational skills with specialized pages that include a four-year reference calendar, two future planning and five notes pages. Pocket planner has a durable poly cover and gold twin-wire binding.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |












