At-A-Glance Signature Collection Planner – Small Size – Weekly, Monthly – 13 Month – January 2023 – January 2024 – 1 Week, 1 Month Double Page Layout – White Sheet – Twin Wire – Gray – Brown, Gray – 8.5″ Height x 5.5″ Width – Dated Planning Page, Bleed Resistant, Unruled Daily Block, Three-Year Calendar Reference, Holiday Listing, Event Planning Sheet, Double-sided Pocket, Notes Area – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner |
| Time Period | 13 Month |
| Date Format | Monthly |
| Cover Material | Faux Leather |
| Size Standard | Small |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2023 |
| End Month | January |
| End Year | 2024 |
| Cover Color | Gray |
| Sheet Color | White |
| Product Color | Gray |
| Country Of Origin | Vietnam |
| Binding Type | Twin Wire |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 8.5" |
| Width | 5.5" |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Notes Area |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Signature Collection Planner |
| Product Line | Signature |
| Manufacturer Part Number | YP20025 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Modern and professional, this Signature Collection planner features plenty of writing space to organize your year. Dated planning pages range 13 month from January to January. High-quality paper offers superior ink bleed-resistance. Two-page-per-week spreads include ruled planning space for each day and an extra area for notes. Two-page-per-month spreads display unruled daily blocks, a note section, past/future reference calendars and tabs for easy navigation. Special features include a holiday listing, three-year reference calendar, event calendar, three contact pages, eight notes pages and a double-sided poly pocket. Planner offers a gray, felt cover and twin-wire binding. Part of the At-A-Glance Signature Collection line of products, mix and match with other items from the line to meet all of your planning and organizing needs</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
At-A-Glance Signature Collection Planner – Small Size – Weekly, Monthly – 13 Month – January 2023 – January 2024 – 1 Week, 1 Month Double Page Layout – White Sheet – Twin Wire – Gray – Brown, Gray – 8.5″ Height x 5.5″ Width – Dated Planning Page, Bleed Resistant, Unruled Daily Block, Three-Year Calendar Reference, Holiday Listing, Event Planning Sheet, Double-sided Pocket, Notes Area – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner |
| Time Period | 13 Month |
| Date Format | Monthly |
| Cover Material | Faux Leather |
| Size Standard | Small |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2023 |
| End Month | January |
| End Year | 2024 |
| Cover Color | Gray |
| Sheet Color | White |
| Product Color | Gray |
| Country Of Origin | Vietnam |
| Binding Type | Twin Wire |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 8.5" |
| Width | 5.5" |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Notes Area |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Signature Collection Planner |
| Product Line | Signature |
| Manufacturer Part Number | YP20025 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Modern and professional, this Signature Collection planner features plenty of writing space to organize your year. Dated planning pages range 13 month from January to January. High-quality paper offers superior ink bleed-resistance. Two-page-per-week spreads include ruled planning space for each day and an extra area for notes. Two-page-per-month spreads display unruled daily blocks, a note section, past/future reference calendars and tabs for easy navigation. Special features include a holiday listing, three-year reference calendar, event calendar, three contact pages, eight notes pages and a double-sided poly pocket. Planner offers a gray, felt cover and twin-wire binding. Part of the At-A-Glance Signature Collection line of products, mix and match with other items from the line to meet all of your planning and organizing needs</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |










