At-A-Glance Dreams Monthly Desk Pad – Monthly – 12 Month – January 2024 – December 2024 – 2.50″ x 3″ Block – Desk, Desktop – Multi – Paper – 17″ Height – Dated Planning Page, Bleed Resistant Paper, Ruled Daily Block, Reminder Section, Reference Month, Eyelet, Perforated Sheet, Durable, Sturdy – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Calendar |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Block Height | 2.50" |
| Block Width | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Corner Color | Clear |
| Corner Material | Poly |
| Product Color | Multi |
| Product Material | Paper |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 17" |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Sturdy |
| Length | 17" |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Dreams Monthly Desk Pad |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Manufacturer Part Number | SK83704 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Protect your desktop while you plan with the Dreams Monthly Desk Pad. Dreams design adds a soft, floral look to each page in a myriad of colors that change with each quarter. Dated planning pages range 12 months from January to December. High-quality paper features superior ink bleed-resistance. One-page-per-month format includes ruled daily blocks (3" x 2-1/2") for neat scheduling of plans, events and reminders as well as Sunday-through Saturday scheduling, count of days/days remaining, numbered weeks and holidays. Past, current and 10 months reference runs across the bottom of each monthly page for easy future planning. Wide, teal top binding has eyelets to allow desk pad to be hung as a wall calendar. Two clear poly corners keep pages flat while on desk or wall. Perforated pages allow easy removal. Durable backboard provides a sturdy writing surface.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |











