At-A-Glance Contemporary Monthly Planner – Julian Dates – Monthly – 1 Year – January 2024 – December 2024 – 1 Month Double Page Layout – 6 7/8″ x 8 3/4″ Sheet Size – Wire Bound – Desktop – Paper, Simulated Leather – Black – 9.1″ Height x 7.5″ Width – Textured Cover, Reference Calendar, Notes Area – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner |
| Sheet Width | 2008-06-07T05:00:00.000Z |
| Time Period | 1 Year |
| Date Format | Monthly |
| Environmental Certification | SFI |
| Sheet Height | 2004-08-03T05:00:00.000Z |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Cover Color | Black |
| Julian Dates | Yes |
| Product Material | Simulated Leather |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Wire Bound |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% Paper |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Height | 9.1" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 0.3" |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Notes Area |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Contemporary Monthly Planner |
| Manufacturer Part Number | 70120X05 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Monthly appointment planner features a suede-like cover with a contemporary design that gives this traditional planner a modern-day look. Dated planning pages range 12 months from January to December. Two-page-per-month spreads include unruled daily blocks, Sunday-through-Saturday scheduling, notes column, federal holidays in red, count of days/days remaining, and past and future months reference blocks. Wire-bound appointment planner also includes a simulated leather cover and special information pages with plenty of space for note-taking and project management.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Qty | 6 |
At-A-Glance Contemporary Monthly Planner – Julian Dates – Monthly – 1 Year – January 2024 – December 2024 – 1 Month Double Page Layout – 6 7/8″ x 8 3/4″ Sheet Size – Wire Bound – Desktop – Paper, Simulated Leather – Black – 9.1″ Height x 7.5″ Width – Textured Cover, Reference Calendar, Notes Area – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner |
| Sheet Width | 2008-06-07T05:00:00.000Z |
| Time Period | 1 Year |
| Date Format | Monthly |
| Environmental Certification | SFI |
| Sheet Height | 2004-08-03T05:00:00.000Z |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Cover Color | Black |
| Julian Dates | Yes |
| Product Material | Simulated Leather |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Wire Bound |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% Paper |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Height | 9.1" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 0.3" |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Notes Area |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Contemporary Monthly Planner |
| Manufacturer Part Number | 70120X05 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Monthly appointment planner features a suede-like cover with a contemporary design that gives this traditional planner a modern-day look. Dated planning pages range 12 months from January to December. Two-page-per-month spreads include unruled daily blocks, Sunday-through-Saturday scheduling, notes column, federal holidays in red, count of days/days remaining, and past and future months reference blocks. Wire-bound appointment planner also includes a simulated leather cover and special information pages with plenty of space for note-taking and project management.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |



