At-A-Glance Blush Garden 7×9 Academic Planner – Academic – Weekly, Monthly – 12 Month – July – June – 1 Week, 1 Month Double Page Layout – Twin Wire – Multi, Pink, Gold – 7″ Width – Dated Planning Page, Planning Sheet, Note Page, Reminder Section, Ruled Daily Block, Tabbed, Three-Year Calendar Reference, Double-sided Pocket, Durable Cover, To-do List – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Cover Material | Poly |
| Planner/Diary Type | Academic |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | July |
| End Month | June |
| Product Color | Gold |
| Country Of Origin | Vietnam |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | To-do List |
| Length | 8.8" |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Blush Garden 7×9 Academic Planner |
| Product Line | Blush |
| Manufacturer Part Number | 1548805A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cambridge Blush Garden Academic Weekly/Monthly Planner keeps you on track during the school year. It features lush pink petals in a painterly style set against a delicate blush background with highlights of sage foliage on the cover and continues this floral motif at the top of the interior pages. Dated planning pages range 12 months from July to June. Two-page-per-week spreads feature a ruled planning space for each day plus a notes section for jotting down important reminders and to-dos. Two-page-per-month spreads include ruled daily blocks, a notes section and past and future months reference. Each month is tabbed to quickly flip to any date. Expand your organizational scope with specialized pages that include a three-year reference calendar, holiday list, two future planning and seven notes pages. Double-sided poly pocket stores loose sheets. Durable poly cover with gold twin-wire binding secures the pages.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
At-A-Glance Blush Garden 7×9 Academic Planner – Academic – Weekly, Monthly – 12 Month – July – June – 1 Week, 1 Month Double Page Layout – Twin Wire – Multi, Pink, Gold – 7″ Width – Dated Planning Page, Planning Sheet, Note Page, Reminder Section, Ruled Daily Block, Tabbed, Three-Year Calendar Reference, Double-sided Pocket, Durable Cover, To-do List – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Cover Material | Poly |
| Planner/Diary Type | Academic |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | July |
| End Month | June |
| Product Color | Gold |
| Country Of Origin | Vietnam |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | To-do List |
| Length | 8.8" |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Blush Garden 7×9 Academic Planner |
| Product Line | Blush |
| Manufacturer Part Number | 1548805A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cambridge Blush Garden Academic Weekly/Monthly Planner keeps you on track during the school year. It features lush pink petals in a painterly style set against a delicate blush background with highlights of sage foliage on the cover and continues this floral motif at the top of the interior pages. Dated planning pages range 12 months from July to June. Two-page-per-week spreads feature a ruled planning space for each day plus a notes section for jotting down important reminders and to-dos. Two-page-per-month spreads include ruled daily blocks, a notes section and past and future months reference. Each month is tabbed to quickly flip to any date. Expand your organizational scope with specialized pages that include a three-year reference calendar, holiday list, two future planning and seven notes pages. Double-sided poly pocket stores loose sheets. Durable poly cover with gold twin-wire binding secures the pages.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |







