At-A-Glance Badge Academic Planner – Academic – Weekly, Monthly – 13 Month – July – July – 1 Week, 1 Month Double Page Layout – Twin Wire – Multi, White, Gold – 7″ Width – Planning Sheet, Notes Area, Unruled Daily Block, Tabbed, Contact Sheet, Printed, Durable Cover, Holiday Listing – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner |
| Time Period | 13 Month |
| Date Format | Monthly |
| Planner/Diary Type | Academic |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | July |
| End Month | July |
| Product Color | Gold |
| Country Of Origin | Vietnam |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Holiday Listing |
| Length | 8.8" |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Badge Academic Planner |
| Printed Design/Pattern/Texture | Floral |
| Product Line | Badge |
| Manufacturer Part Number | 1535F805A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Plan for the academic year with this stylish, Badge Floral Academic Weekly/Monthly Planner. The floral motif and gold date badge stand out on the clean, white background. Dated, planning pages range 13 months from July to July and provide count of days/days remaining and holidays for complete academic year planning. Two-page-per-week spreads offer ruled planning space for each day, plus an area to jot down weekly goals and a notes section. Tick marks let you customize and plan for multiple activities. Two-page-per-month spreads include unruled daily blocks, notes space and past and future months reference. Each month is tabbed in rotating colors. Special pages include one future planning for the following year, four contact pages and six notes pages. Double-sided poly pocket stores loose sheets. Interior pages feature a clean font printed in a rotating complementary palette. Planner also features a durable cover and gold twin-wire binding.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
At-A-Glance Badge Academic Planner – Academic – Weekly, Monthly – 13 Month – July – July – 1 Week, 1 Month Double Page Layout – Twin Wire – Multi, White, Gold – 7″ Width – Planning Sheet, Notes Area, Unruled Daily Block, Tabbed, Contact Sheet, Printed, Durable Cover, Holiday Listing – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner |
| Time Period | 13 Month |
| Date Format | Monthly |
| Planner/Diary Type | Academic |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | July |
| End Month | July |
| Product Color | Gold |
| Country Of Origin | Vietnam |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Holiday Listing |
| Length | 8.8" |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Badge Academic Planner |
| Printed Design/Pattern/Texture | Floral |
| Product Line | Badge |
| Manufacturer Part Number | 1535F805A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Plan for the academic year with this stylish, Badge Floral Academic Weekly/Monthly Planner. The floral motif and gold date badge stand out on the clean, white background. Dated, planning pages range 13 months from July to July and provide count of days/days remaining and holidays for complete academic year planning. Two-page-per-week spreads offer ruled planning space for each day, plus an area to jot down weekly goals and a notes section. Tick marks let you customize and plan for multiple activities. Two-page-per-month spreads include unruled daily blocks, notes space and past and future months reference. Each month is tabbed in rotating colors. Special pages include one future planning for the following year, four contact pages and six notes pages. Double-sided poly pocket stores loose sheets. Interior pages feature a clean font printed in a rotating complementary palette. Planner also features a durable cover and gold twin-wire binding.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |







