At-A-Glance Academic 2-year Monthly Planner – Pocket Size – Academic – Monthly – 2 Year – July – June – 1 Month Double Page Layout – Stapled – Pink, Gold – 3.5″ Width – Dated Planning Page, Unruled Daily Block, Notes Area, Reference Calendar, Smooth – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner |
| Time Period | 2 Year |
| Date Format | Monthly |
| Size Standard | |
| Planner/Diary Type | Academic |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | July |
| End Month | June |
| Cover Color | Gold |
| Country Of Origin | Vietnam |
| Binding Type | Stapled |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 3.5" |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Smooth |
| Length | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Academic 2-year Monthly Planner |
| Product Line | WorkStyle |
| Manufacturer Part Number | 1557021A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cambridge WorkStyle Academic Two-Year Monthly Planner is perfect for tracking your goals and planning on-the-go. Express your style with a pink cover and gold accents. Dated planning pages range 24 months from July to June. Two-page-per-month spreads include unruled daily blocks for jotting down your plans plus a section for notes. Expand your organizational skills with specialized pages that include a four-year reference calendar, two future planning and seven notes pages. Pocket planner easily fits in a purse or pocket and is stapled for smooth binding.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
At-A-Glance Academic 2-year Monthly Planner – Pocket Size – Academic – Monthly – 2 Year – July – June – 1 Month Double Page Layout – Stapled – Pink, Gold – 3.5″ Width – Dated Planning Page, Unruled Daily Block, Notes Area, Reference Calendar, Smooth – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner |
| Time Period | 2 Year |
| Date Format | Monthly |
| Size Standard | |
| Planner/Diary Type | Academic |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | July |
| End Month | June |
| Cover Color | Gold |
| Country Of Origin | Vietnam |
| Binding Type | Stapled |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 3.5" |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Smooth |
| Length | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Academic 2-year Monthly Planner |
| Product Line | WorkStyle |
| Manufacturer Part Number | 1557021A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cambridge WorkStyle Academic Two-Year Monthly Planner is perfect for tracking your goals and planning on-the-go. Express your style with a pink cover and gold accents. Dated planning pages range 24 months from July to June. Two-page-per-month spreads include unruled daily blocks for jotting down your plans plus a section for notes. Expand your organizational skills with specialized pages that include a four-year reference calendar, two future planning and seven notes pages. Pocket planner easily fits in a purse or pocket and is stapled for smooth binding.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |







