Arrange Disc Shroud Base, 26.82″ x 26.82″ x 1.42″, Silver, Steel
Login to View Prices
This disc shroud covers a HON® Arrange® X-base to create a clean, crisp aesthetic.
Additional information
| Weight | 12.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.88 × 34.13 × 3.88 in |
| Disclaimer Statement | Shroud cover and base sold and shipped separately—ORDER BOTH |
| Overall Height | 1.42" |
| Compliance Standards | Meets or Exceeds ANSI/BIFMA Standards and ISTA Performance Standards |
| Ship Class Code | F |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Silver |
| Special Features | Round Disc Shroud Base—For table bases paired with 36" tabletops. |
| For Use With | HON® Arrange™ 36" Round Tabletops, Arrange™ X-Bases, Arrange™ Round Disc Shroud Covers |
| Material(s) | Steel |
| Overall Depth | 26.82" |
| Overall Width | 26.82" |
| Global Product Type | Tabletop Components |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 190614957088 |
| MPN | HCTMDS.PR8 |
| Brand | HON® |











Reviews
There are no reviews yet.