APC by Schneider Electric Horizontal Cable Manager – Cable Manager – Black – 2U Rack Height – TAA Compliant
Additional information
| Brand | Schneider Electric SA |
|---|---|
| Product Type | Cable Organizer |
| Additional Warranty Informati | 2 years repair or replace |
| Cable Manager Type | Cable Manager |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Mercury Free | Yes |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Color | Black |
| Green Premium | Yes |
| REACH Free Of SVHC | Yes |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Country Of Origin | United States |
| Height | 3.50" |
| Width | 19" |
| Depth | 6.50" |
| Certifications & Standards | Free of Substances of Very High Concern above the threshold |
| Rack Height | 2U |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8606 |
| Product Name | Horizontal Cable Manager |
| Manufacturer Part Number | AR8606 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>High density 2U, 6-in (150-mm) deep, horizontal cable manager with cover. Features cable tie-off and cable access slots in the back plate for front to back cable pass-through.</p> |
| Package Contents | <ul> <li>Horizontal Cable Manager</li> <li>Double-Sided Cable Manager Configuration Hardware</li> <li>Installation Guide</li> <li>Mounting Hardware</li> </ul> |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Additional Information | <p>Single-sided with cover</p> |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb |
APC by Schneider Electric Horizontal Cable Manager – Cable Manager – Black – 3U Rack Height – TAA Compliant
Additional information
| Brand | Schneider Electric SA |
|---|---|
| Product Type | Cable Organizer |
| Additional Warranty Informati | 2 years repair or replace |
| Cable Manager Type | Cable Manager |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Mercury Free | Yes |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Color | Black |
| Green Premium | Yes |
| REACH Free Of SVHC | Yes |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Country Of Origin | United States |
| Height | 5.25" |
| Width | 19" |
| Depth | 6.50" |
| Certifications & Standards | Free of Substances of Very High Concern above the threshold |
| Rack Height | 3U |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8605 |
| Product Name | Horizontal Cable Manager |
| Manufacturer Part Number | AR8605 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>High density 3U, 6-in (150-mm) deep, horizontal cable manager with cover. Features cable access slots with per-installed brush strips in the back plate for front to back cable pass-through.</p> |
| Package Contents | <ul> <li>Horizontal Cable Manager</li> <li>Double-Sided Cable Manager Configuration Hardware</li> <li>Installation Guide</li> <li>Mounting Hardware</li> </ul> |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Additional Information | <p>Single-sided with cover</p> |
| Weight (Approximate) | 3.09 lb |
APC by Schneider Electric Horizontal Cable Manager – Cable Manager – Black – 2U Rack Height – TAA Compliant
Additional information
| Brand | Schneider Electric SA |
|---|---|
| Product Type | Cable Organizer |
| Additional Warranty Informati | 2 years repair or replace |
| Cable Manager Type | Cable Manager |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Mercury Free | Yes |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Color | Black |
| Green Premium | Yes |
| REACH Free Of SVHC | Yes |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Country Of Origin | United States |
| Height | 3.50" |
| Width | 19" |
| Depth | 6.50" |
| Certifications & Standards | Free of Substances of Very High Concern above the threshold |
| Rack Height | 2U |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8603A |
| Product Name | Horizontal Cable Manager |
| Manufacturer Part Number | AR8603A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>High density 2U, 6-in (150-mm) deep, horizontal cable manager with cover. Features cable access slots with per-installed brush strips in the back plate for front to back cable pass-through and a bottom plate with features for additional cable tie-off and routing.</p> |
| Package Contents | <ul> <li>Horizontal Cable Manager</li> <li>Double-Sided cable Manager Configuration Hardware</li> <li>Installation Guide</li> <li>Mounting Hardware</li> </ul> |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Additional Information | <p>Cable tie-off bottom plate single-sided with cover</p> |
| Weight (Approximate) | 2.65 lb |
APC by Schneider Electric Horizontal Cable Manager – Cable Manager – Black – 2U Rack Height – TAA Compliant
Additional information
| Brand | Schneider Electric SA |
|---|---|
| Product Type | Cable Organizer |
| Additional Warranty Informati | 2 years repair or replace |
| Cable Manager Type | Cable Manager |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Mercury Free | Yes |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Color | Black |
| Green Premium | Yes |
| REACH Free Of SVHC | Yes |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Country Of Origin | United States |
| Height | 3.50" |
| Width | 19" |
| Depth | 6.50" |
| Certifications & Standards | Free of Substances of Very High Concern above the threshold |
| Rack Height | 2U |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8606 |
| Product Name | Horizontal Cable Manager |
| Manufacturer Part Number | AR8606 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>High density 2U, 6-in (150-mm) deep, horizontal cable manager with cover. Features cable tie-off and cable access slots in the back plate for front to back cable pass-through.</p> |
| Package Contents | <ul> <li>Horizontal Cable Manager</li> <li>Double-Sided Cable Manager Configuration Hardware</li> <li>Installation Guide</li> <li>Mounting Hardware</li> </ul> |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Additional Information | <p>Single-sided with cover</p> |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb |
APC by Schneider Electric Horizontal Cable Manager – Cable Manager – Black – 3U Rack Height – TAA Compliant
Additional information
| Brand | Schneider Electric SA |
|---|---|
| Product Type | Cable Organizer |
| Additional Warranty Informati | 2 years repair or replace |
| Cable Manager Type | Cable Manager |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Mercury Free | Yes |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Color | Black |
| Green Premium | Yes |
| REACH Free Of SVHC | Yes |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Country Of Origin | United States |
| Height | 5.25" |
| Width | 19" |
| Depth | 6.50" |
| Certifications & Standards | Free of Substances of Very High Concern above the threshold |
| Rack Height | 3U |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8605 |
| Product Name | Horizontal Cable Manager |
| Manufacturer Part Number | AR8605 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>High density 3U, 6-in (150-mm) deep, horizontal cable manager with cover. Features cable access slots with per-installed brush strips in the back plate for front to back cable pass-through.</p> |
| Package Contents | <ul> <li>Horizontal Cable Manager</li> <li>Double-Sided Cable Manager Configuration Hardware</li> <li>Installation Guide</li> <li>Mounting Hardware</li> </ul> |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Additional Information | <p>Single-sided with cover</p> |
| Weight (Approximate) | 3.09 lb |
APC by Schneider Electric Horizontal Cable Manager – Cable Manager – Black – 2U Rack Height – TAA Compliant
Additional information
| Brand | Schneider Electric SA |
|---|---|
| Product Type | Cable Organizer |
| Additional Warranty Informati | 2 years repair or replace |
| Cable Manager Type | Cable Manager |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Mercury Free | Yes |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Color | Black |
| Green Premium | Yes |
| REACH Free Of SVHC | Yes |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Country Of Origin | United States |
| Height | 3.50" |
| Width | 19" |
| Depth | 6.50" |
| Certifications & Standards | Free of Substances of Very High Concern above the threshold |
| Rack Height | 2U |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8603A |
| Product Name | Horizontal Cable Manager |
| Manufacturer Part Number | AR8603A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>High density 2U, 6-in (150-mm) deep, horizontal cable manager with cover. Features cable access slots with per-installed brush strips in the back plate for front to back cable pass-through and a bottom plate with features for additional cable tie-off and routing.</p> |
| Package Contents | <ul> <li>Horizontal Cable Manager</li> <li>Double-Sided cable Manager Configuration Hardware</li> <li>Installation Guide</li> <li>Mounting Hardware</li> </ul> |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Additional Information | <p>Cable tie-off bottom plate single-sided with cover</p> |
| Weight (Approximate) | 2.65 lb |














