Allsop Ergoriser Monitor Stand – Made in the Usa (32212)
Login to View Prices
Allsop ErgoRiser Monitor Stand – Made in the USA (32212) – 20 lb Load Capacity – 2.75″ Height x 16.3″ Width – Black
Additional information
| Brand | Allsop, Inc |
|---|---|
| Product Type | Multipurpose Stand |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Width | 16.3" |
| Depth | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Maximum Load Capacity | 20 lb |
| Brand Name | Allsop |
| Features | Comfortable |
| Manufacturer | Allsop, Inc |
| Product Name | ErgoRiser Monitor Stand – (32212) |
| Product Line | Ergo |
| Application/Usage | Supplies |
| Manufacturer Part Number | 32212 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Attractive, ErgoRiser Monitor Stand raises your monitor or laptop 2-3/4" high for comfortable, ergonomic viewing. Small, compact stand supports up to 20 lb. and features a sleek, microtexture finish that complements any office. ErgoRiser creates extra storage under the monitor for a compact keyboard, tablet or office supplies. Nonskid feet prevent sliding and protect your desk surface. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1064217566.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 90 Day |
| Weight (Approximate) | 12.32 oz |
Allsop Ergoriser Monitor Stand – Made in the Usa (32212)
Login to View Prices
Allsop ErgoRiser Monitor Stand – Made in the USA (32212) – 20 lb Load Capacity – 2.75″ Height x 16.3″ Width – Black
Additional information
| Brand | Allsop, Inc |
|---|---|
| Product Type | Multipurpose Stand |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Width | 16.3" |
| Depth | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Maximum Load Capacity | 20 lb |
| Brand Name | Allsop |
| Features | Comfortable |
| Manufacturer | Allsop, Inc |
| Product Name | ErgoRiser Monitor Stand – (32212) |
| Product Line | Ergo |
| Application/Usage | Supplies |
| Manufacturer Part Number | 32212 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Attractive, ErgoRiser Monitor Stand raises your monitor or laptop 2-3/4" high for comfortable, ergonomic viewing. Small, compact stand supports up to 20 lb. and features a sleek, microtexture finish that complements any office. ErgoRiser creates extra storage under the monitor for a compact keyboard, tablet or office supplies. Nonskid feet prevent sliding and protect your desk surface. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1064217566.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 90 Day |
| Weight (Approximate) | 12.32 oz |














