AJM Kraft Grocery Bags – 4.30″ Width x 2.40″ Length – Brown – Kraft Paper – 500/Pack – Grocery, Food, Sandwich, Vegetables, Grain
Additional information
| Brand | AJM Packaging Corporation |
|---|---|
| Product Type | Shopping Bag |
| Product Color | Brown |
| Bag Height | 7.80" |
| Product Material | Kraft Paper |
| Country Of Origin | United States |
| Bag Width | 4.30" |
| Bag Length | 2.40" |
| Recycled | Yes |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | <p>FSC Certified</p> |
| Brand Name | AJM |
| Features | Durable |
| Manufacturer | AJM Packaging Corporation |
| Product Name | Kraft Grocery Bags |
| Application/Usage | Grain |
| Manufacturer Part Number | GB02NP5C |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Grocery Bags feature a flat, square bottom that allows them to stand on their own to easily pack and display food. Made with natural kraft paper, these durable bags offer a reliable way to transport food items. Grocery bags are perfect for sandwiches, vegetables, grains, baked goods and more.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Pack |
| Weight (Approximate) | 2 lb |











