Air Wick Freshmatic Air Freshener Spray Refill – Spray – 5.90 oz – Apple Cinnamon Medley – 60 Day – 3 / Carton – Odor Neutralizer, Long Lasting
Additional information
| Brand | Reckitt Benckiser plc |
|---|---|
| Product Type | Air Freshener Refill |
| Scent | Apple Cinnamon Medley |
| Freshener/Sanitizer Type | Spray |
| Freshener/Sanitizer Weight | 5.90 oz |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Effective Duration | 60 Day |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Air Wick |
| Features | Long Lasting |
| Compatibility | Air Wick Freshmatic Automatic Dispensers |
| Manufacturer | Reckitt Benckiser plc |
| Product Name | Freshmatic Air Freshener Spray Refill |
| Application/Usage | Home |
| Manufacturer Part Number | 82680CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Apple cinnamon refill captures the warmth of sweet and spicy notes on a crisp autumn day for an enjoyable way to please your employees and guests. Odor-neutralizing spray tracks down unpleasant odors to eliminate foul smells and prevent them from returning. Long-lasting design provides up to 60 days of continuous fragrance when used on the low setting. Air freshener is perfect for use in hotels, healthcare facilities, nursing homes, office buildings, restrooms and more. Refill is designed for use with Air Wick Freshmatic automatic dispensers (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 3 / Carton |
Air Wick Freshmatic Air Freshener Spray Refill – Spray – 5.90 oz – Apple Cinnamon Medley – 60 Day – 2 / Pack – Odor Neutralizer, Long Lasting
Additional information
| Brand | Reckitt Benckiser plc |
|---|---|
| Product Type | Air Freshener Refill |
| Scent | Apple Cinnamon Medley |
| Freshener/Sanitizer Type | Spray |
| Freshener/Sanitizer Weight | 5.90 oz |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Effective Duration | 60 Day |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Air Wick |
| Features | Long Lasting |
| Compatibility | Air Wick Freshmatic Automatic Dispensers |
| Manufacturer | Reckitt Benckiser plc |
| Product Name | Freshmatic Air Freshener Spray Refill |
| Application/Usage | Nursing Home |
| Manufacturer Part Number | 82680 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Apple cinnamon refill captures the warmth of sweet and spicy notes on a crisp autumn day for an enjoyable way to please your employees and guests. Odor-neutralizing spray tracks down unpleasant odors to eliminate foul smells and prevent them from returning. Long-lasting design provides up to 60 days of continuous fragrance when used on the low setting. Air freshener is perfect for use in hotels, healthcare facilities, nursing homes, office buildings, restrooms and more. Refill is designed for use with Air Wick Freshmatic automatic dispensers (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
Air Wick Freshmatic Air Freshener Spray Refill – Aerosol – 5.90 oz – Fresh Waters – 60 Day – 2 / Pack – Odor Neutralizer
Additional information
| Brand | Reckitt Benckiser plc |
|---|---|
| Product Type | Air Freshener Refill |
| Scent | Fresh Waters |
| Freshener/Sanitizer Type | Aerosol |
| Freshener/Sanitizer Weight | 5.90 oz |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Effective Duration | 60 Day |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 25% |
| Post Consumer Waste% | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Air Wick |
| Features | Odor Neutralizer |
| Compatibility | <p>Compatible with Lysol Freshmatic Interval Air Freshener Dispenser</p> |
| Manufacturer | Reckitt Benckiser plc |
| Product Name | Freshmatic Air Freshener Spray Refill |
| Product Line | Freshmatic |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 82093 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Air freshener effectively neutralizes odors and fragrances in any room to create a pleasant and inviting atmosphere for up to 60 days. Fresh fragrance captures the freshness of a cool, sparkling stream mixed with the light scent of a summer evening breeze. Automatic spray is perfect for use in hotels/motels, healthcare facilities, office buildings, nursing homes, restrooms and more. Refill is designed for Air Wick freshmatic automatic dispensers (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
Air Wick Freshmatic Air Freshener Spray Refill

Login to View Prices
Air Wick Freshmatic Air Freshener Spray Refill – Spray – 5.9 fl oz (0.2 quart) – 6.17 oz – Freshwater – 60 Day – 1 Each – Odor Neutralizer
Additional information
| Brand | Reckitt Benckiser plc |
|---|---|
| Product Type | Air Freshener Refill |
| Scent | Freshwater |
| Freshener/Sanitizer Type | Spray |
| Freshener/Sanitizer Volume | 5.9 fl oz (0.2 quart) |
| Freshener/Sanitizer Weight | 6.17 oz |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Effective Duration | 60 Day |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Air Wick |
| Features | Odor Neutralizer |
| Compatibility | <p>Compatible with Lysol Freshmatic Interval Air Freshener Dispenser</p> |
| Manufacturer | Reckitt Benckiser plc |
| Product Name | Freshmatic Air Freshener Spray Refill |
| Manufacturer Part Number | 79553 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Refill is designed for use with Reckitt & Benckiser Air Wick Freshmatic Ultra. Air freshener provides up to 60 days of continuous air fragrance when used in the Air Wick Freshmatic dispenser.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Air Wick Freshmatic Air Freshener Spray Refill – Spray – 5.9 fl oz (0.2 quart) – Freshwater – 60 Day – 6 / Carton – Odor Neutralizer
Additional information
| Brand | Reckitt Benckiser plc |
|---|---|
| Product Type | Air Freshener Refill |
| Scent | Freshwater |
| Freshener/Sanitizer Type | Spray |
| Freshener/Sanitizer Volume | 5.9 fl oz (0.2 quart) |
| Country Of Origin | United States |
| Effective Duration | 60 Day |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Air Wick |
| Features | Odor Neutralizer |
| Compatibility | <p>Compatible with Lysol Freshmatic Interval Air Freshener Dispenser</p> |
| Manufacturer | Reckitt Benckiser plc |
| Product Name | Freshmatic Air Freshener Spray Refill |
| Product Line | Freshmatic |
| Manufacturer Part Number | 79553CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Refill is designed for use with Reckitt & Benckiser Air Wick Freshmatic Ultra. Air freshener provides up to 60 days of continuous air fragrance when used in the Air Wick Freshmatic dispenser.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
Air Wick Freshmatic Air Freshener Spray Refill – Aerosol – 5.90 oz – Fresh Waters – 60 Day – 3 / Carton – Odor Neutralizer
Additional information
| Brand | Reckitt Benckiser plc |
|---|---|
| Product Type | Air Freshener Refill |
| Scent | Fresh Waters |
| Freshener/Sanitizer Type | Aerosol |
| Freshener/Sanitizer Weight | 5.90 oz |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Effective Duration | 60 Day |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 25% |
| Post Consumer Waste% | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Air Wick |
| Features | Odor Neutralizer |
| Compatibility | <p>Compatible with Lysol Freshmatic Interval Air Freshener Dispenser</p> |
| Manufacturer | Reckitt Benckiser plc |
| Product Name | Freshmatic Air Freshener Spray Refill |
| Application/Usage | Restroom |
| Manufacturer Part Number | 82093CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Air freshener effectively neutralizes odors and fragrances in any room to create a pleasant and inviting atmosphere for up to 60 days. Fresh fragrance captures the freshness of a cool, sparkling stream mixed with the light scent of a summer evening breeze. Automatic spray is perfect for use in hotels/motels, healthcare facilities, office buildings, nursing homes, restrooms and more. Refill is designed for Air Wick freshmatic automatic dispensers (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 3 / Carton |





















