HON H80193 End Table – 20″ Height x 24″ Width x 20″ Depth – Pinnacle – 1 Each
Additional information
| Weight | 29.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.63 × 22.31 × 5.19 in |
| Compliance Standards | SCS Indoor Advantage Certified |
| Post-Consumer Recycled Cont | 3% |
| Ship Class Code | F |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Edge Detail Profile | Square |
| Height (Max) | 20" |
| Base/Leg Material | Thermal Fused Laminate (TFL) |
| Base Color | Pinnacle |
| Caster/Glide/Wheel | Four Glides |
| Top Shape | Rectangular |
| Total Recycled Content Perc | 38% |
| Color Family | Walnut |
| Top Material | Thermal Fused Laminate (TFL) |
| Overall Depth | 20" |
| Top Thickness | 1.13" |
| Global Product Type | Reception & Lounge Tables |
| Top Color | Pinnacle |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 35% |
| Base Type | (4) Legs |
| UPC | 881728420352 |
| MPN | H80193.PINCPINC |
| Brand | HON® |
| product-type | End Table |
| edge-style | Flat |
| color-finish | Pinnacle |
| height | 20" |
| width | 24" |
| depth | 20" |
| brand-name | HON |
| features | Square Edge |
| manufacturer | The HON Company |
| product-model | H80193 |
| product-name | H80193 End Table |
| application-usage | Waiting Room |
| manufacturer-part-number | HON80193PINC |
| manufacturer-website-address | |
| packaged-quantity | 1 Each |
| 0 | 0 |












Reviews
There are no reviews yet.