4.4 Cu.Ft. Auto-Defrost Refrigerator, 19.25 x 22 x 33, Black with Stainless Steel Door
Login to View Prices
Convenient miniature refrigerator with slide-out glass shelves for easy restocking. Plenty of storage, with one full-width and two half-width door storage bins, with gallon-jug storage in lower door bin. It also features storage on the door for up to six cans. Refrigerator comes with an easy to use adjustable thermostat control and automatic defrost. Crisper drawer works to keep veggies fresh. The door is reversible and features a security lock at the bottom for added protection.
Additional information
| Weight | 55.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33.00 × 22.00 × 19.50 in |
| Material(s) | Glass |
| Compliance Standards | Energy Star Rated |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Counter Height Refrigerators |
| Width | 19.25" |
| Color(s) | Black/Stainless Steel |
| Interior Volume Capacity | 4.4 cu ft |
| Depth | 22" |
| Height | 33" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 079841044566 |
| MPN | AR4456SS |
| Brand | Avanti |












Reviews
There are no reviews yet.