3m&Trade Bright Screen Privacy Filter for 133in Laptop 169 Bp133w9b
Login to View Prices
3M™ Bright Screen Privacy Filter for 13.3in Laptop, 16:9, BP133W9B – For 13.3″ Widescreen LCD 2 in 1 Notebook – 16:9 – Scratch Resistant, Fingerprint Resistant – Anti-glare
Additional information
| Brand | 3M |
|---|---|
| Product Type | Privacy Screen Filter |
| Display Type Supported | LCD |
| Display Size Supported | 13.3" |
| Widescreen | Yes |
| Product Color | Matte |
| Anti Glare | Yes |
| Viewing Area Dimension | 11.57" x 6.52" |
| Touch Compatibility | Yes |
| Blue Light Reduction | Yes |
| Film Classification | Bright Screen |
| Screen Attachment | Adhesive Strip |
| Orientation | Landscape |
| Brand Name | 3M |
| Durability | Fingerprint Resistant |
| Features | Reversible Matte-to-Glossy |
| Manufacturer | 3M |
| Product Name | Bright Screen Privacy Filter for 13.3in Laptop, 16:9, BP133W9B |
| Device Supported | 2 in 1 Notebook |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Manufacturer Part Number | BP133W9B |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Get the revolutionary new privacy filter that so seamlessly protects your onscreen data, you'll hardly know it's there-but visual hackers around you will. Introducing the 3M&trade, Bright Screen Privacy Filter. Easy to apply, easy to use, easy to forget it's there. Only from 3M, the experts in screen privacy. |
| Package Contents | <ul> <li>Bright Screen Privacy Filter for 13.3in Laptop, 16:9, BP133W9B</li> <li>COMPLY Adhesive Strips</li> </ul> |
| Limited Warranty | 1 Year |












