APC by Schneider Electric KVM 2G, Server Module, USB – KVM Cable for Keyboard/Mouse, Monitor, KVM Switch – First End: 1 x 15-pin HD-15 – Male, 1 x USB Type A – Male – Second End: 1 x RJ-45 Network – Female – Black – TAA Compliant
Additional information
| Brand | Schneider Electric SA |
|---|---|
| Product Type | KVM Cable |
| Additional Warranty Informati | 2 years repair or replace |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
| Connector Type On First End | USB Type A – Male |
| Connector Type On Second End | RJ-45 Network – Female |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Color | Black |
| Connector On First End Details | 1 x USB Type A – Male |
| Connector On Second End Detai | 1 x RJ-45 Network – Female |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Height | 0.6" |
| Width | 4.9" |
| Certifications & Standards | C-tick |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Compatibility | <p><b>APC KVM Switches:</b></p><ul><li>KVM0216A</li><li>KVM0116A</li><li>KVM0108A</li><li>KVM2132P</li><li>KVM2116P</li><li>KVM1116P</li></ul> |
| Conductor | Copper |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | KVM 2G, Server Module, USB |
| Device Supported | KVM Switch |
| Manufacturer Part Number | KVM-USB |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Manage multiple servers with just one keyboard, monitor and mouse.</p> |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Weight (Approximate) | 0.26 lb |
APC by Schneider Electric KVM 2G, Server Module, USB – KVM Cable for Keyboard/Mouse, Monitor, KVM Switch – First End: 1 x 15-pin HD-15 – Male, 1 x USB Type A – Male – Second End: 1 x RJ-45 Network – Female – Black – TAA Compliant
Additional information
| Brand | Schneider Electric SA |
|---|---|
| Product Type | KVM Cable |
| Additional Warranty Informati | 2 years repair or replace |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
| Connector Type On First End | USB Type A – Male |
| Connector Type On Second End | RJ-45 Network – Female |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Color | Black |
| Connector On First End Details | 1 x USB Type A – Male |
| Connector On Second End Detai | 1 x RJ-45 Network – Female |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Height | 0.6" |
| Width | 4.9" |
| Certifications & Standards | C-tick |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Compatibility | <p><b>APC KVM Switches:</b></p><ul><li>KVM0216A</li><li>KVM0116A</li><li>KVM0108A</li><li>KVM2132P</li><li>KVM2116P</li><li>KVM1116P</li></ul> |
| Conductor | Copper |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | KVM 2G, Server Module, USB |
| Device Supported | KVM Switch |
| Manufacturer Part Number | KVM-USB |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Manage multiple servers with just one keyboard, monitor and mouse.</p> |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Weight (Approximate) | 0.26 lb |
APC by Schneider Electric KVM 2G, Server Module, USB – KVM Cable for Keyboard/Mouse, Monitor, KVM Switch – First End: 1 x 15-pin HD-15 – Male, 1 x USB Type A – Male – Second End: 1 x RJ-45 Network – Female – Black – TAA Compliant
Additional information
| Brand | Schneider Electric SA |
|---|---|
| Product Type | KVM Cable |
| Additional Warranty Informati | 2 years repair or replace |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
| Connector Type On First End | USB Type A – Male |
| Connector Type On Second End | RJ-45 Network – Female |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Color | Black |
| Connector On First End Details | 1 x USB Type A – Male |
| Connector On Second End Detai | 1 x RJ-45 Network – Female |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Height | 0.6" |
| Width | 4.9" |
| Certifications & Standards | C-tick |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Compatibility | <p><b>APC KVM Switches:</b></p><ul><li>KVM0216A</li><li>KVM0116A</li><li>KVM0108A</li><li>KVM2132P</li><li>KVM2116P</li><li>KVM1116P</li></ul> |
| Conductor | Copper |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | KVM 2G, Server Module, USB |
| Device Supported | KVM Switch |
| Manufacturer Part Number | KVM-USB |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Manage multiple servers with just one keyboard, monitor and mouse.</p> |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Weight (Approximate) | 0.26 lb |
APC by Schneider Electric KVM 2G, Server Module, USB – KVM Cable for Keyboard/Mouse, Monitor, KVM Switch – First End: 1 x 15-pin HD-15 – Male, 1 x USB Type A – Male – Second End: 1 x RJ-45 Network – Female – Black – TAA Compliant
Additional information
| Brand | Schneider Electric SA |
|---|---|
| Product Type | KVM Cable |
| Additional Warranty Informati | 2 years repair or replace |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
| Connector Type On First End | USB Type A – Male |
| Connector Type On Second End | RJ-45 Network – Female |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Color | Black |
| Connector On First End Details | 1 x USB Type A – Male |
| Connector On Second End Detai | 1 x RJ-45 Network – Female |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Height | 0.6" |
| Width | 4.9" |
| Certifications & Standards | C-tick |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Compatibility | <p><b>APC KVM Switches:</b></p><ul><li>KVM0216A</li><li>KVM0116A</li><li>KVM0108A</li><li>KVM2132P</li><li>KVM2116P</li><li>KVM1116P</li></ul> |
| Conductor | Copper |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | KVM 2G, Server Module, USB |
| Device Supported | KVM Switch |
| Manufacturer Part Number | KVM-USB |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Manage multiple servers with just one keyboard, monitor and mouse.</p> |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Weight (Approximate) | 0.26 lb |










