Business Source Regular Security Invoice Envelopes – Business – #10 – 4 1/8″ Width x 9 1/2″ Length – 24 lb – Self-sealing – 500 / Box – White
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Self-sealing |
| Mailer/Envelope Classification | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2008-04-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2002-09-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Business |
| Basis Weight | 24 lb |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Regular Security Invoice Envelopes |
| Manufacturer Part Number | 4645 |
| Marketing Information | <p>No. 10 invoice envelopes offer an inside security tint to privacy for your contents. Self-sealing design makes envelopes quick and easy to close. 24 lb. envelopes require no moisture to seal. Unique double-flap design keeps the gum from sticking before use. Simply raise the lower flap and press.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
Business Source Regular Security Invoice Envelopes – Business – #10 – 4 1/8″ Width x 9 1/2″ Length – 24 lb – Self-sealing – 500 / Box – White
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Self-sealing |
| Mailer/Envelope Classification | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2008-04-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2002-09-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Business |
| Basis Weight | 24 lb |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Regular Security Invoice Envelopes |
| Manufacturer Part Number | 4645 |
| Marketing Information | <p>No. 10 invoice envelopes offer an inside security tint to privacy for your contents. Self-sealing design makes envelopes quick and easy to close. 24 lb. envelopes require no moisture to seal. Unique double-flap design keeps the gum from sticking before use. Simply raise the lower flap and press.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
Business Source Regular Security Invoice Envelopes – Business – #10 – 4 1/8″ Width x 9 1/2″ Length – 24 lb – Self-sealing – 500 / Box – White
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Self-sealing |
| Mailer/Envelope Classification | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2008-04-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2002-09-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Business |
| Basis Weight | 24 lb |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Regular Security Invoice Envelopes |
| Manufacturer Part Number | 4645 |
| Marketing Information | <p>No. 10 invoice envelopes offer an inside security tint to privacy for your contents. Self-sealing design makes envelopes quick and easy to close. 24 lb. envelopes require no moisture to seal. Unique double-flap design keeps the gum from sticking before use. Simply raise the lower flap and press.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
Business Source Regular Security Invoice Envelopes – Business – #10 – 4 1/8″ Width x 9 1/2″ Length – 24 lb – Self-sealing – 500 / Box – White
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Self-sealing |
| Mailer/Envelope Classification | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2008-04-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2002-09-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Business |
| Basis Weight | 24 lb |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Regular Security Invoice Envelopes |
| Manufacturer Part Number | 4645 |
| Marketing Information | <p>No. 10 invoice envelopes offer an inside security tint to privacy for your contents. Self-sealing design makes envelopes quick and easy to close. 24 lb. envelopes require no moisture to seal. Unique double-flap design keeps the gum from sticking before use. Simply raise the lower flap and press.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |










