IRIS Mini Storage Cart – 4 Drawer – 4 Casters – Plastic – x 14.3″ Width x 12.1″ Depth x 26.4″ Height – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | IRIS USA, Inc |
|---|---|
| Product Type | Drawer Cart |
| Number Of Casters | 4 |
| Total Number Of Drawers | 4 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 26.4" |
| Width | 14.3" |
| Depth | 12.1" |
| Brand Name | IRIS |
| Manufacturer | IRIS USA, Inc |
| Product Model | 116827 |
| Product Name | Mini Storage Cart |
| Application/Usage | Office |
| Manufacturer Part Number | 116827 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Mini Chest offers a modular, durable design perfect for everyday storage in the office or home. Organizer tray on top allows easy access. Removable casters provide easy mobility. Clear plastic trays give you a clear view of the contents. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1018359554.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |











