Lee Inkless Fingerprint Pad

Login to View Prices
LEE Inkless FingerPrint Pad – 1 Dozen – 2″ Height x 2.3″ Width x 1.8″ Depth – Black Ink
Additional information
| Brand | Lee Products Company |
|---|---|
| Product Type | Fingerprint Ink Pad |
| Country Of Origin | United States |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Width | 2.3" |
| Depth | 1.8" |
| Brand Name | LEE |
| Manufacturer | Lee Products Company |
| Product Name | Inkless FingerPrint Pad |
| Manufacturer Part Number | 3127 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Fingerprint pad allows you to produce up to 1, 000 impressions. Inkless formula will not stain fingers and delivers clear, crisp imprints that do not smear. Plus, the nontoxic formula dries instantly on any type of paper. Specially designed pad will not dry out over time.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
LEE Inkless FingerPrint Pad – 1 Each – 0.5″ Height x 2.3″ Width x 1.8″ Depth – Black Ink
Additional information
| Brand | Lee Products Company |
|---|---|
| Product Type | Fingerprint Ink Pad |
| Country Of Origin | United States |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.5" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 1.8" |
| Brand Name | LEE |
| Manufacturer | Lee Products Company |
| Product Name | Inkless FingerPrint Pad |
| Manufacturer Part Number | 3027 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Fingerprint pad allows you to produce up to 1, 000 impressions. Inkless formula will not stain fingers and delivers clear, crisp imprints that do not smear. Plus, the nontoxic formula dries instantly on any type of paper. Specially designed pad will not dry out over time.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |













