Skullerz 3218 Carrying Case Glasses – Black – Scratch Resistant – MicroFiber Body – Embossed Ergodyne Logo Pattern – 0.3″ Height x 4.5″ Width x 2″ Depth – 12 / Carton
Additional information
| Brand | Tenacious Holdings, Inc |
|---|---|
| Product Type | Carrying Case |
| Product Color | Black |
| Product Material | MicroFiber |
| Country Of Origin | China |
| Height | 0.3" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Skullerz |
| Durability | Scratch Resistant |
| Manufacturer | Tenacious Holdings, Inc |
| Product Model | 3218 |
| Product Name | 3218 Microfiber Cleaning Bag |
| Printed Design/Pattern/Texture | Embossed Ergodyne Logo Pattern |
| Application/Usage | Glasses |
| Manufacturer Part Number | 19218 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Microfiber Cleaning Bags safely clean lenses without scratching. Soft, microfiber material removes dirt and smudges with ease. They safely store all models of Skullerz safety glasses (not included). Reusable bags are embossed with the Ergodyne logo pattern for a unique look. |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 0.32 oz |











