Skullerz 3200 Cotton Eyewear Lanyard – 6 / Carton – 0.3″ Height x 1.5″ Width x 14″ Length – Black – Cotton
Additional information
| Brand | Tenacious Holdings, Inc |
|---|---|
| Product Type | Lanyard |
| Adjustable | Yes |
| Product Color | Black |
| Product Material | Cotton |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Height | 0.3" |
| Width | 1.5" |
| Brand Name | Skullerz |
| Length | 14" |
| Manufacturer | Tenacious Holdings, Inc |
| Product Model | 3200 |
| Product Name | 3200 Cotton Eyewear Lanyard |
| Manufacturer Part Number | 19152 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Use these 3200 Cotton Eyewear Lanyards to keep your glasses secure and within reach at all times. Hang lanyard around your neck so you can easily remove/use glasses whenever needed. Open ends slide over the sides of your glasses for a tight fit that won't loosen throughout the day. Adjustable barrel that connects the open ends provides a customizable, secure fit. Made of 100 percent cotton, these lanyards are comfortable for all-day wear.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 0.64 oz |











