Lettermark Punched & Perforated Papers with 2 Hole Punch on Top – White
Login to View Prices
Lettermark Punched & Perforated Papers with 2 Hole Punch on Top – White – 92 Brightness – Letter – 8 1/2″ x 11″ – 20 lb Basis Weight – 75 g/m² Grammage – 2500 / Carton – 2500 Sheets – 5 Sheets per Ream – Sustainable Forestry Initiative (SFI) – Acid-free, ColorLok Technology, Elemental Chlorine-free
Additional information
| Brand | Domtar, Inc |
|---|---|
| Product Type | Copy & Multipurpose Paper |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
| Sheet Standard | Letter |
| Basis Weight | 20 lb |
| Grammage | 75 g/m² |
| Holes Punched | 2-Hole Punched |
| Product Color | White |
| Sheets Per Ream | 5 |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brightness | 92 |
| Brand Name | Lettermark |
| Features | Elemental Chlorine-free |
| Manufacturer | Domtar, Inc |
| Product Name | Punched & Perforated Papers with 2 Hole Punch on Top – White |
| Print Technology | Laser |
| Product Line | Punched & Perforated |
| Application/Usage | Coupon |
| Manufacturer Part Number | 8827 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Lettermark Two-Hole Punched Paper features ColorLok technology to produce bolder blacks and vivid colors with inkjet printing and better quality and performance with laser printing. 20 lb. paper works well with laser printers, desktop inkjet printers and copiers. Letter-size paper is perfect for forms, invoices, statements, coupons and more.</p> |
| Packaged Quantity | 2500 / Carton |











