RDI 4-Slice Toaster – Toast, Reheat, Defrost – Gray
Additional information
| Brand | RDI-USA INC |
|---|---|
| Product Type | Toaster |
| Number Of Slices | 4 |
| Defrost Function | Yes |
| Crumb Tray | Yes |
| Crumb Tray Type | Removable |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Stainless Steel |
| Country Of Origin | China |
| Cord Length | 3 ft |
| Recycled | No |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 12.5" |
| Width | 12.7" |
| Depth | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | RDI |
| Features | Cord Storage |
| Functions | Defrost |
| Manufacturer | RDI-USA INC |
| Product Name | 4-Slice Toaster |
| Manufacturer Part Number | OG8590 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Four-slice toaster toasts, reheats and defrosts with a self-centering function for optimum results. Multiple settings accommodate a wide variety of tastes. Stainless steel casing offers a professional look. Haus-Maid 4-Slice Toaster also includes a removable crumb tray for easy cleaning and cord storage for its two-prong, 3' cord.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
RDI 4-Slice Toaster – Toast, Reheat, Defrost – Gray
Additional information
| Brand | RDI-USA INC |
|---|---|
| Product Type | Toaster |
| Number Of Slices | 4 |
| Defrost Function | Yes |
| Crumb Tray | Yes |
| Crumb Tray Type | Removable |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Stainless Steel |
| Country Of Origin | China |
| Cord Length | 3 ft |
| Recycled | No |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 12.5" |
| Width | 12.7" |
| Depth | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | RDI |
| Features | Cord Storage |
| Functions | Defrost |
| Manufacturer | RDI-USA INC |
| Product Name | 4-Slice Toaster |
| Manufacturer Part Number | OG8590 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Four-slice toaster toasts, reheats and defrosts with a self-centering function for optimum results. Multiple settings accommodate a wide variety of tastes. Stainless steel casing offers a professional look. Haus-Maid 4-Slice Toaster also includes a removable crumb tray for easy cleaning and cord storage for its two-prong, 3' cord.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |





