Zebra SARASA dry X1+ Retractable Gel Pen – Medium Pen Point – 0.7 mm Pen Point Size – Retractable – Black Gel-based, Dry Ink – Plastic Barrel – 4 / Pack
Additional information
| Brand | Zebra Technologies Corporation |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Contoured |
| Pen Point Size | 0.7 mm |
| Barrel Material | Plastic |
| Grip Material | Rubber |
| Pen Point | Medium |
| Product Material | Plastic Resin |
| Country Of Origin | Mexico |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Zebra |
| Features | Smudge-free |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | SARASA dry X1+ Retractable Gel Pen |
| Product Line | Sarasa |
| Ink Type | Dry |
| Manufacturer Part Number | 41514 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>SARASA Dry X1 Plus Retractable Gel Pens give you the smoothness of gel pens without the worry of smudges and smears with Rapid Dry Ink technology. Vibrant, 0.7mm medium point is perfect for everyday writing, document signing and creative expression. Special resin incorporated into plastic makes it difficult for germs, bacteria and viruses to grow. Contoured rubber grip provides enhanced control and comfort. Retractable pen is designed for industry, healthcare and classrooms.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
Zebra SARASA dry X1+ Retractable Gel Pen – Medium Pen Point – 0.7 mm Pen Point Size – Refillable – Retractable – Blue Gel-based, Dry Ink – White Plastic Barrel – 12 / Dozen
Additional information
| Brand | Zebra Technologies Corporation |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Contoured |
| Pen Point Size | 0.7 mm |
| Barrel Color | White |
| Barrel Material | Plastic |
| Grip Material | Rubber |
| Pen Point | Medium |
| Product Material | Plastic Resin |
| Country Of Origin | Mexico |
| Ink Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Zebra |
| Features | Smudge-free |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | SARASA dry X1+ Retractable Gel Pen |
| Product Line | Sarasa |
| Refillable | Yes |
| Ink Type | Dry |
| Manufacturer Part Number | 41520 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>SARASA Dry X1 Plus Retractable Gel Pens give you the smoothness of gel pens without the worry of smudges and smears with Rapid Dry Ink technology. Vibrant, 0.7mm medium point is perfect for everyday writing, document signing and creative expression. Special resin incorporated into plastic makes it difficult for germs, bacteria and viruses to grow. Contoured rubber grip provides enhanced control and comfort. Retractable pen is designed for industry, healthcare and classrooms.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Dozen |
| Weight (Approximate) | 4.80 oz |
Zebra SARASA dry X1+ Retractable Gel Pen – Medium Pen Point – 0.7 mm Pen Point Size – Refillable – Retractable – Black Gel-based, Dry Ink – White Plastic Barrel – 12 / Dozen
Additional information
| Brand | Zebra Technologies Corporation |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Contoured |
| Pen Point Size | 0.7 mm |
| Barrel Color | White |
| Barrel Material | Plastic |
| Grip Material | Rubber |
| Pen Point | Medium |
| Product Material | Plastic Resin |
| Country Of Origin | Mexico |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Zebra |
| Features | Smear-free |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | SARASA dry X1+ Retractable Gel Pen |
| Product Line | Sarasa |
| Refillable | Yes |
| Ink Type | Dry |
| Manufacturer Part Number | 41510 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>SARASA Dry X1 Plus Retractable Gel Pens give you the smoothness of gel pens without the worry of smudges and smears with Rapid Dry Ink technology. Vibrant, 0.7mm medium point is perfect for everyday writing, document signing and creative expression. Special resin incorporated into plastic makes it difficult for germs, bacteria and viruses to grow. Contoured rubber grip provides enhanced control and comfort. Retractable pen is designed for industry, healthcare and classrooms.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Dozen |
| Weight (Approximate) | 4.80 oz |
Zebra SARASA dry X1+ Retractable Gel Pen – Medium Pen Point – 0.7 mm Pen Point Size – Retractable – Blue Gel-based, Dry Ink – Plastic Barrel – 4 / Pack
Additional information
| Brand | Zebra Technologies Corporation |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Contoured |
| Pen Point Size | 0.7 mm |
| Barrel Material | Plastic |
| Grip Material | Rubber |
| Pen Point | Medium |
| Product Material | Plastic Resin |
| Country Of Origin | Mexico |
| Ink Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Zebra |
| Features | Smear-free |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | SARASA dry X1+ Retractable Gel Pen |
| Product Line | Sarasa |
| Ink Type | Dry |
| Manufacturer Part Number | 41524 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>SARASA Dry X1 Plus Retractable Gel Pens give you the smoothness of gel pens without the worry of smudges and smears with Rapid Dry Ink technology. Vibrant, 0.7mm medium point is perfect for everyday writing, document signing and creative expression. Special resin incorporated into plastic makes it difficult for germs, bacteria and viruses to grow. Contoured rubber grip provides enhanced control and comfort. Retractable pen is designed for industry, healthcare and classrooms.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |

















