Unger ErgoTec 12″ Soft Rubber Squeegee Blades – 12″ Length – Long Lasting, Streak-free – Rubber – 12 / Pack – Black
Additional information
| Brand | Unger Industrial, LLC |
|---|---|
| Product Type | Replacement Blade |
| Additional Warranty Informati | <p>against defects</p> |
| Blade Length | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Product Color | Black |
| Product Material | Rubber |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Unger |
| Features | Streak-free |
| Manufacturer | Unger Industrial, LLC |
| Product Name | ErgoTec 12" Soft Rubber Squeegee Blades |
| Manufacturer Part Number | RT30 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>12" squeegee blade is coated with talcum to keep it fresh and ready to use for high-quality results. Soft rubber construction conforms to slightly uneven surfaces to glide smoothly with streak-free performance. Natural molded rubber provides a sharp, long-lasting edge to thoroughly move viscous substances. Squeegee blade is perfect for use in colder working conditions.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Pack |
Unger ErgoTec 12″ Soft Rubber Squeegee Blades – 12″ Length – Long Lasting, Streak-free – Rubber – 12 / Pack – Black
Additional information
| Brand | Unger Industrial, LLC |
|---|---|
| Product Type | Replacement Blade |
| Additional Warranty Informati | <p>against defects</p> |
| Blade Length | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Product Color | Black |
| Product Material | Rubber |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Unger |
| Features | Streak-free |
| Manufacturer | Unger Industrial, LLC |
| Product Name | ErgoTec 12" Soft Rubber Squeegee Blades |
| Manufacturer Part Number | RT30 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>12" squeegee blade is coated with talcum to keep it fresh and ready to use for high-quality results. Soft rubber construction conforms to slightly uneven surfaces to glide smoothly with streak-free performance. Natural molded rubber provides a sharp, long-lasting edge to thoroughly move viscous substances. Squeegee blade is perfect for use in colder working conditions.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Pack |
Unger ErgoTec 12″ Soft Rubber Squeegee Blades – 12″ Length – Long Lasting, Streak-free – Rubber – 12 / Pack – Black
Additional information
| Brand | Unger Industrial, LLC |
|---|---|
| Product Type | Replacement Blade |
| Additional Warranty Informati | <p>against defects</p> |
| Blade Length | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Product Color | Black |
| Product Material | Rubber |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Unger |
| Features | Streak-free |
| Manufacturer | Unger Industrial, LLC |
| Product Name | ErgoTec 12" Soft Rubber Squeegee Blades |
| Manufacturer Part Number | RT30 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>12" squeegee blade is coated with talcum to keep it fresh and ready to use for high-quality results. Soft rubber construction conforms to slightly uneven surfaces to glide smoothly with streak-free performance. Natural molded rubber provides a sharp, long-lasting edge to thoroughly move viscous substances. Squeegee blade is perfect for use in colder working conditions.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Pack |









