Unger 36″ Nifty Nabber Pro – 36″ Reach – Aluminum, Rubber – 10 / Carton
Additional information
| Brand | Unger Industrial, LLC |
|---|---|
| Product Type | Debris Nabber |
| Product Material | Rubber |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Reach | 2036-01-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Unger |
| Manufacturer | Unger Industrial, LLC |
| Product Name | 36" Nifty Nabber Pro |
| Product Line | NiftyNabber |
| Application/Usage | Grabbing |
| Manufacturer Part Number | 93015CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Nifty Nabber Pro is excellent for picking up bottles and debris. Strong metal bar inside steel shaft provides extra durability and grab power. Powerful, rubber-coated claws delivers a reliable grip.</p> |
| Packaged Quantity | 10 / Carton |
Unger 36″ Nifty Nabber Pro – 36″ Reach – Aluminum, Steel – 1 Each
Additional information
| Brand | Unger Industrial, LLC |
|---|---|
| Product Type | Debris Nabber |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Reach | 2036-01-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Unger |
| Manufacturer | Unger Industrial, LLC |
| Product Name | 36" Nifty Nabber Pro |
| Application/Usage | Grabbing |
| Manufacturer Part Number | 93015 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Nifty Nabber Pro is excellent for picking up bottles and debris. Strong metal bar inside steel shaft provides extra durability and grab power. Powerful, rubber-coated claws delivers a reliable grip.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 8.80 lb |










