U Brands Vena Hanging File Basket – 6.8″ Height x 9.5″ Width12.4″ Length – Desktop – Gold – Metal – 1 Each
Additional information
| Brand | U Brands |
|---|---|
| Product Type | Organizer Basket |
| Product Color | Gold |
| Product Material | Metal |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 6.8" |
| Width | 9.5" |
| Brand Name | U Brands |
| Features | Lightweight |
| Length | 12.4" |
| Manufacturer | U Brands |
| Product Name | Vena Hanging File Basket |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Application/Usage | Dorm Room |
| Manufacturer Part Number | 3231U0206 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This hanging file wire basket displays a strong, metal bent-wire design that will complement any room decor whether it is a traditional office or a work space at home. It is designed to hold letter-size hanging file folders. Create a personalized space that will help you unleash your creativity and achieve your dreams with this elegant collection of office desk organizers from U Brands.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |







