Trend Color Harmony Decorative Bulletin Board Set – Learning Theme/Subject – Calendar Shape – Durable, Wear Resistant, Tear Resistant – 17.50″ Height x 23.25″ Width x 18″ Length – Multicolor – Card Stock – 1 / Set
Additional information
| Brand | Trend enterprises, Inc |
|---|---|
| Product Type | Board Set |
| Theme/Subject | Learning |
| Skill Learning | Motivation |
| Product Color | Multicolor |
| Product Material | Card Stock |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Calendar |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 17.50" |
| Width | 23.25" |
| Brand Name | Trend |
| Features | Tear Resistant |
| Length | 18" |
| Manufacturer | Trend enterprises, Inc |
| Product Name | Color Harmony Decorative Bulletin Board Set |
| Product Line | Color Harmony |
| Application/Usage | Room |
| Manufacturer Part Number | 90905 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Decorative set features a colorful collection of attractive, functional room decor to add motivational messages and design flair to any room. Calendar kit helps students remember important days and events. Character traits mini-banner set portrays inspirational themes to help children be their best. Durable cardstock withstands wear-and-tear to provide years of use.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Set |
Trend Color Harmony Decorative Bulletin Board Set – Learning Theme/Subject – Calendar Shape – Durable, Wear Resistant, Tear Resistant – 17.50″ Height x 23.25″ Width x 18″ Length – Multicolor – Card Stock – 1 / Set
Additional information
| Brand | Trend enterprises, Inc |
|---|---|
| Product Type | Board Set |
| Theme/Subject | Learning |
| Skill Learning | Motivation |
| Product Color | Multicolor |
| Product Material | Card Stock |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Calendar |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 17.50" |
| Width | 23.25" |
| Brand Name | Trend |
| Features | Tear Resistant |
| Length | 18" |
| Manufacturer | Trend enterprises, Inc |
| Product Name | Color Harmony Decorative Bulletin Board Set |
| Product Line | Color Harmony |
| Application/Usage | Room |
| Manufacturer Part Number | 90905 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Decorative set features a colorful collection of attractive, functional room decor to add motivational messages and design flair to any room. Calendar kit helps students remember important days and events. Character traits mini-banner set portrays inspirational themes to help children be their best. Durable cardstock withstands wear-and-tear to provide years of use.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Set |













