Trend Birthday Scratch ‘n Sniff Stinky Stickers – Birthday Theme/Subject – Happy Birthday, Big Birthday, Sweet Treats, Excellence Expressions Shape – Scented, Acid-free, Photo-safe, Non-toxic – 0.13″ Height x 4.13″ Width x 5.88″ Length – Multicolor – 252 / Set
Additional information
| Brand | Trend enterprises, Inc |
|---|---|
| Product Type | Sticker |
| Theme/Subject | Birthday |
| Product Color | Multicolor |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Excellence Expressions |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.13" |
| Width | 4.13" |
| Brand Name | Trend |
| Features | Non-toxic |
| Length | 5.88" |
| Manufacturer | Trend enterprises, Inc |
| Product Name | Birthday Scratch 'n Sniff Stinky Stickers |
| Product Line | Stinky Stickers |
| Application/Usage | Craft |
| Manufacturer Part Number | T83918 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Birthday-themed variety pack with 25 sticker designs includes surprising scratch 'n sniff fragrances with unique scents, designs, phrases and endearing characters. Stickers are a mix of shapes and sizes. 16 sticker sheets include Big Birthday, Happy Birthday, Sweet Treats and Excellence Expressions. Each sheet measures 4-1/8" x 5-7/8". Children can collect them or trade with friends. Add scented seals to birthday cards, letters, crafts and more. Scents include chocolate, frosting, strawberry and vanilla. Stickers are acid-free, nontoxic and photo-safe.</p> |
| Packaged Quantity | 252 / Set |
Trend Birthday Scratch ‘n Sniff Stinky Stickers – Birthday Theme/Subject – Happy Birthday, Big Birthday, Sweet Treats, Excellence Expressions Shape – Scented, Acid-free, Photo-safe, Non-toxic – 0.13″ Height x 4.13″ Width x 5.88″ Length – Multicolor – 252 / Set
Additional information
| Brand | Trend enterprises, Inc |
|---|---|
| Product Type | Sticker |
| Theme/Subject | Birthday |
| Product Color | Multicolor |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Excellence Expressions |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.13" |
| Width | 4.13" |
| Brand Name | Trend |
| Features | Non-toxic |
| Length | 5.88" |
| Manufacturer | Trend enterprises, Inc |
| Product Name | Birthday Scratch 'n Sniff Stinky Stickers |
| Product Line | Stinky Stickers |
| Application/Usage | Craft |
| Manufacturer Part Number | T83918 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Birthday-themed variety pack with 25 sticker designs includes surprising scratch 'n sniff fragrances with unique scents, designs, phrases and endearing characters. Stickers are a mix of shapes and sizes. 16 sticker sheets include Big Birthday, Happy Birthday, Sweet Treats and Excellence Expressions. Each sheet measures 4-1/8" x 5-7/8". Children can collect them or trade with friends. Add scented seals to birthday cards, letters, crafts and more. Scents include chocolate, frosting, strawberry and vanilla. Stickers are acid-free, nontoxic and photo-safe.</p> |
| Packaged Quantity | 252 / Set |










