Toshiba T2840 Original Laser Toner Cartridge – Black – 1 Each

Login to View Prices
Toshiba T2840 Original Laser Toner Cartridge – Black – 1 Each – 23000 Pages
Additional information
| Brand | Toshiba |
|---|---|
| Product Type | Toner Cartridge |
| Product Condition | Original |
| Typical Print Yield | 23000 Pages |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Toshiba |
| Compatibility | <p><b>Toshiba e-Studio Printers:</b></p><ul><li>233</li><li>283</li></ul> |
| Manufacturer | Toshiba |
| Product Model | T2840 |
| Product Name | T2840 Toner Cartridge |
| Package Type | OEM |
| Print Color | Black |
| Print Technology | Laser |
| Manufacturer Part Number | T2840 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Toner cartridge is designed for use with Toshiba E-Studio 203L, 233, 233P, 283 and 283P to bring out the best results. It is ideal for busy offices. Cartridge delivers proven quality. Easy-to-install cartridge yields approximately 23, 000 pages.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 1.49 lb |
Toshiba T2840 Original Laser Toner Cartridge – Black – 1 Each
Login to View Prices
Toshiba T2840 Original Laser Toner Cartridge – Black – 1 Each – 23000 Pages
Additional information
| Weight | 1.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.00 × 6.00 × 4.50 in |
| Recycled | No |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute3Name | 23000 Pages |
| Brand Name | Attribute7Value |
| Manufacturer | Attribute9Value |
| Attribute2Name | Original |
| Attribute13Name | Black |
| Attribute12Name | OEM |
| Attribute14Name | Laser |
| Attribute1Name | Toner Cartridge |
| Product Model | Attribute10Value |
| Compatibility | Attribute8Value |
| Packaged Quantity | Attribute18Value |
| Assembly Required | No |
| Attribute16Name | |
| Attribute15Name | T2840 |
| Attribute11Name | T2840 Toner Cartridge |
| Attribute17Name | <p>Toner cartridge is designed for use with Toshiba E-Studio 203L, 233, 233P, 283 and 283P to bring out the best results. It is ideal for busy offices. Cartridge delivers proven quality. Easy-to-install cartridge yields approximately 23,000 pages.</p> |
| Weight (Approximate) | 1.49 lb |
| UPC | 708562000000 |
| MPN | T2840 |
| Brand | Toshiba |















Reviews
There are no reviews yet.