Tops Money Receipt Book

Login to View Prices
TOPS Money Receipt Book – 15 lb – 2 PartCarbonless Copy – 7.25″ x 2.75″ Form Size – 2.75″ x 8.50″ Sheet Size – White, Canary – Blue Print Color – 1 Each
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Receipt Book |
| Sheet Size | 2.75" Width x 8.50" Length |
| Number Of Parts | 2 |
| Form Length | 7.25" |
| Form Width | 2.75" |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Forms Per Sheet | 1 |
| Carbonless Copy | Yes |
| Product Color | Canary |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.6" |
| Width | 7.2" |
| Brand Name | TOPS |
| Features | Numbered |
| Length | 2.8" |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Money Receipt Book |
| Print Color | Blue |
| Manufacturer Part Number | 46800 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Use this Money Receipt Book to record payments received. Safety tinting is rubbed off if erased. Two-part carbonless sets offer a white original and canary duplicate and are consecutively numbered within each book. Each 15 lb. form has space on the side for your company stamp. Prompts include "received from, " date, payment amount, payment type, account description and balance due. Wraparound stop card prevents write-through. Detached size is 2-3/4" x 7-1/4".</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |








