Storex Cubby Bin Storage Rack – 15.7″ Height x 13.5″ Width28″ Length – Clear – 1 / Carton
Additional information
| Brand | Storex Industries Corporation |
|---|---|
| Product Type | Storage Bin Rack |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | Canada |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 15.7" |
| Width | 13.5" |
| Brand Name | Storex |
| Features | Handle |
| Length | 28" |
| Manufacturer | Storex Industries Corporation |
| Product Name | Cubby Bin Storage Rack |
| Application/Usage | Art Supplies |
| Manufacturer Part Number | 62489E01C |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Storage rack offers a stand-alone storage solution to keep you organized. Flat top provides an extra storage option for a variety of supplies. Unbreakable bins handle drops, tumbles and tosses you throw at them. Crystal-clear material helps you easily identify contents from afar. Standard-size bin fits into most classroom furniture. Storage rack is perfect for holding crafts, art supplies, shoes and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Carton |
| Limited Warranty | 90 Day |
Storex Cubby Bin Storage Rack – 15.7″ Height x 13.5″ Width28″ Length – Clear – 1 / Carton
Additional information
| Brand | Storex Industries Corporation |
|---|---|
| Product Type | Storage Bin Rack |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | Canada |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 15.7" |
| Width | 13.5" |
| Brand Name | Storex |
| Features | Handle |
| Length | 28" |
| Manufacturer | Storex Industries Corporation |
| Product Name | Cubby Bin Storage Rack |
| Application/Usage | Art Supplies |
| Manufacturer Part Number | 62489E01C |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Storage rack offers a stand-alone storage solution to keep you organized. Flat top provides an extra storage option for a variety of supplies. Unbreakable bins handle drops, tumbles and tosses you throw at them. Crystal-clear material helps you easily identify contents from afar. Standard-size bin fits into most classroom furniture. Storage rack is perfect for holding crafts, art supplies, shoes and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Carton |
| Limited Warranty | 90 Day |













