Storex Classroom Caddy – 3 Compartment(s) – 5.3″ Height x 9.3″ Width x 9.3″ Depth – 50% Recycled – Blue – Plastic – 5 / Set
Additional information
| Brand | Storex Industries Corporation |
|---|---|
| Product Type | Storage Caddy |
| Total Number Of Compartments | 3 |
| Product Color | Blue |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | Canada |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.3" |
| Width | 9.3" |
| Depth | 9.3" |
| Brand Name | Storex |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Storex Industries Corporation |
| Product Name | Classroom Caddy |
| Manufacturer Part Number | 00941U06C |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Prepare and organize craft projects ahead of time with these art caddies. Or you can organize essential supplies for grab-and-go usage. Each caddy features a comfort-grip handle, one large compartment and two small compartments. They are a durable and made of easily washable, dishwasher-safe plastic. They also stack neatly and nest deeply when not in use. Bright color assortment includes blue, yellow, green, red and purple.</p> |
| Packaged Quantity | 5 / Set |
| Limited Warranty | 90 Day |
| Weight (Approximate) | 6.40 oz |






