Sharpie Tank Highlighters – Chisel Marker Point Style – Multicolor – 36 Each
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Highlighter |
| Marker Point Style | Chisel |
| Country Of Origin | United States |
| Ink Color | Multicolor |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Width | 4.50" |
| Depth | 4.50" |
| Brand Name | Sharpie |
| Features | Large Ink Supply |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Tank Highlighters |
| Manufacturer Part Number | 2133496 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Highlighter features SmearGuard ink technology that reduces smudging to keep your highlighted areas clean and sharp. Large ink supply holds more color for lasting use. Chisel tip allows you to create two different line widths for broad coverage or to create fine lines for underlining. Bright, fluorescent color offers high visibility to help you quickly locate specific areas on paper.</p> |
| Packaged Quantity | 36 Each |
Sharpie Tank Highlighters – Chisel Marker Point Style – Multicolor – 36 Each
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Highlighter |
| Marker Point Style | Chisel |
| Country Of Origin | United States |
| Ink Color | Multicolor |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Width | 4.50" |
| Depth | 4.50" |
| Brand Name | Sharpie |
| Features | Large Ink Supply |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Tank Highlighters |
| Manufacturer Part Number | 2133496 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Highlighter features SmearGuard ink technology that reduces smudging to keep your highlighted areas clean and sharp. Large ink supply holds more color for lasting use. Chisel tip allows you to create two different line widths for broad coverage or to create fine lines for underlining. Bright, fluorescent color offers high visibility to help you quickly locate specific areas on paper.</p> |
| Packaged Quantity | 36 Each |









