Sharpie 36-Count Pocket Highlighters – Narrow Marker Point Style – Assorted – 36 / Box
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Highlighter |
| Marker Point Style | Narrow |
| Country Of Origin | United States |
| Ink Color | Assorted |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.60" |
| Width | 4.20" |
| Brand Name | Sharpie |
| Features | Smooth Writing |
| Length | 2.90" |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | 36-Count Pocket Highlighters |
| Manufacturer Part Number | 2133497 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Highlighter features bright, transparent ink to make your most important thoughts and notes jump off the page in an easy-to-read shade. SmearGuard ink technology reduces smudging to keep your highlighted areas clean and sharp. The slim, portable shape slips easily into backpacks or notebooks. Narrow chisel tip provides a smooth highlighting experience and is perfect for highlighting, underlining and writing notes.</p> |
| Packaged Quantity | 36 / Box |
Sharpie 36-Count Pocket Highlighters – Narrow Marker Point Style – Assorted – 36 / Box
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Highlighter |
| Marker Point Style | Narrow |
| Country Of Origin | United States |
| Ink Color | Assorted |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.60" |
| Width | 4.20" |
| Brand Name | Sharpie |
| Features | Smooth Writing |
| Length | 2.90" |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | 36-Count Pocket Highlighters |
| Manufacturer Part Number | 2133497 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Highlighter features bright, transparent ink to make your most important thoughts and notes jump off the page in an easy-to-read shade. SmearGuard ink technology reduces smudging to keep your highlighted areas clean and sharp. The slim, portable shape slips easily into backpacks or notebooks. Narrow chisel tip provides a smooth highlighting experience and is perfect for highlighting, underlining and writing notes.</p> |
| Packaged Quantity | 36 / Box |













