Scott MEGA Cartridge In-Counter Napkins – 1 Ply – 6.50″ x 8.40″ – Fiber – Eco-friendly, Absorbent, Soft – 875 Per Carton – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Dispenser Napkin |
| Container Type | Carton |
| Environmental Certification | EPA |
| Full Size | 6.50" x 8.40" |
| Quantity Per Container | 875 |
| Product Material | Fiber |
| Country Of Origin | United States |
| Number Of Plys | 1 |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1980-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | <p>FSC Certified</p> |
| Brand Name | Scott |
| Features | Soft |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | MEGA Cartridge In-Counter Napkins |
| Product Line | MegaCartridge |
| Manufacturer Part Number | 98908 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | If you're responsible for a busy restaurant or quick-service eatery, the Scott Mega Cartridge Napkin Box is a simple way to offer reliable paper napkins to your guests. Each box contains 875 disposable napkins, pre-loaded into the box, cleverly folded for one-at-a-time dispensing. They are designed to work with several Scott cartridge napkin system dispensers (sold separately) so you can choose what works best for your business. These Scott paper napkins are a great addition to foodservice environments. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022018829.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Weight (Approximate) | 3.50 lb |
Scott MEGA Cartridge In-Counter Napkins – 1 Ply – 6.50″ x 8.40″ – Fiber – Eco-friendly, Absorbent, Soft – 875 Per Carton – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Dispenser Napkin |
| Container Type | Carton |
| Environmental Certification | EPA |
| Full Size | 6.50" x 8.40" |
| Quantity Per Container | 875 |
| Product Material | Fiber |
| Country Of Origin | United States |
| Number Of Plys | 1 |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1980-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | <p>FSC Certified</p> |
| Brand Name | Scott |
| Features | Soft |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | MEGA Cartridge In-Counter Napkins |
| Product Line | MegaCartridge |
| Manufacturer Part Number | 98908 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | If you're responsible for a busy restaurant or quick-service eatery, the Scott Mega Cartridge Napkin Box is a simple way to offer reliable paper napkins to your guests. Each box contains 875 disposable napkins, pre-loaded into the box, cleverly folded for one-at-a-time dispensing. They are designed to work with several Scott cartridge napkin system dispensers (sold separately) so you can choose what works best for your business. These Scott paper napkins are a great addition to foodservice environments. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022018829.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Weight (Approximate) | 3.50 lb |








