Scott Folded Towel Dispenser – Multifold, C Fold, Singlefold Dispenser – 18.9″ Height x 13.3″ Width x 5.9″ Depth – Black – Window – 1 / Carton
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Paper Towel Dispenser |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Singlefold |
| Height | 18.9" |
| Width | 13.3" |
| Depth | 5.9" |
| Brand Name | Scott |
| Features | Window |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Folded Towel Dispenser |
| Manufacturer Part Number | 14232 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>When your small business needs a sleek, modern paper towel dispenser, this universal folded towel dispenser from Scott is a great choice. It has elegant styling and a durable, translucent plastic frame, so you can see when a refill is needed. It is designed to work with both multi-fold paper towels and c-fold paper towels by the respected Scott Brand, so you can choose the product that best works for you. There are no adaptors or inserts needed and the manual dispenser has no moving parts or batteries to change. When you are ready to simplify maintenance with a high-capacity folded paper towel dispenser, this is a great choice.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Carton |
















